Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakiego typu indeksy są wyliczane przez GPW?

Przez Giełdę wyliczane są poszczególne indeksy:

– WIG-PL- uwzględniane są przez ten indeks ceny akcji średnich i największych polskich spółek. Akcje tych spółek notowane są zarówno na rynku równoległym oraz podstawowym. Łączna wartość rynkowa wynosi 99 procent kapitalizacji polskich spółek.

– Indeks WIG – akcje, które są notowane na rynku równoległym i podstawowym należą do największych i do średnich spółek polskich oraz zagranicznych. Akcje stanowią 99% kapitalizacji giełdy.

– Indeks WIG20 – w tym indeksie znajdują się spółki zaliczające się do blue chipów. Jest to grupa dwudziestu największych spółek polskich i zagranicznych, mających największy wkład względem całej kapitalizacji giełdy.

– Indeks TechWIG – w indeksie tym znaleźć można wszystkie informacje dotyczące akcji spółek zajmujących się innowacyjnymi technologiami

– Indeks sWIG40 –  charakteryzowane są tutaj akcje 40 spółek średniej wielkości z rynku podstawowego

– Indeks Mwig80 – w inkasie tym można znaleźć informacje na temat zmian akcji maksymalnie 90 spółek małej wielkości

– Subindeksy wektorowe –  zaliczają się tutaj takie indeksy jak WIG-Paliwa, WIG-Banki, WIG-Telekomunikacja, WIG-Budownictwo, WIG-Spożywczy, WIG-Deweloperzy, WIG-Media. Subindeksy znajdują się w głównym indeksie WIG i opisują najważniejsze branże.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię