Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kiedy warto starać się o kredyt na mieszkanie?

Kiedy warto starać się o kredyt na mieszkanie?

Decyzja o wzięciu kredytu mieszkaniowego, jest bardzo poważnym krokiem w dorosłość. W ten sposób zaczynamy całkowicie samodzielny etap swojego życia. Nim jednak pójdziemy do banku, by złożyć wniosek, warto zastanowić się kiedy będzie na to odpowiedni moment. Oczywiście nie powinniśmy bagatelizować takich czynników jak pełna dojrzałość i świadoma decyzja. Ale również trzeba wziąć pod uwagę to, byśmy byli stateczni finansowo. W innym przypadku nie będziemy w stanie spłacać swoich zobowiązań.

Najlepszy wiek na kredyt na dom

Z kredytem na dom nie ma co się spieszyć, ale odwlekanie w nieskończoność również nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Według bankowców, najlepszym wiekiem na zdecydowanie się o kredyt, jest wiek między 25, a 35 rokiem życia. Najczęściej takie posunięcie wiąże się także z innymi poważniejszymi rozdziałami w życiu. Do nich zalicza się chociażby skończenie studiów i rozpoczęcie stałej pracy, bądź też założenie rodziny i chęć zbudowania własnego domu lub kupienia samodzielnego mieszkania.

Zaplecze finansowe

W chwili obecnej nie ma najmniejszego sensu, by starać się o kredyt hipoteczny, jeśli nie mamy solidnego zaplecza finansowego. I już nie chodzi o sam fakt, posiadania obowiązkowego wkładu własnego. Ale bardzo ważne jest to, iż im większy kapitał własny, tym zyskujemy lepsze warunki kredytu. W chwili obecnej opłaca się posiadać nawet 30-40% wkładu własnego. Dlatego warto pomyśleć o zbieraniu oszczędności na ten cel, jeszcze a długo przed momentem złożenia wniosku.

Brak zobowiązań finansowych

Banki udzielą kredytu mieszkaniowego tylko w sytuacji, kiedy klient ma dobrą historię kredytową. Pod tym względem są bardzo dokładnie sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli tylko tam sytuacja okaże się dla banku niejasna, wtedy kredyt nie zostanie przyznany. Nie chcąc tracić czasu w oczekiwaniu i tak na negatywny wniosek, lepiej uregulować wszystkie swoje sprawy przed tą procedurą. Najlepszym rozwiązaniem będzie spłacenie kredytów, pożyczek bądź rat. Nie zapominając o wszystkich ewentualnych zaległościach komorniczych. Warto też pamiętać, aby skorzystać z porównywarki kredytów ( https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/tani-kredyt ).

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię