Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Korzyści posiadania konta w banku

Osoby, które nadal nie mogą się przekonać do założenia konta osobistego twierdząc, iż jest to tylko niepotrzebne zamieszanie, pewnie nie znają wszystkich zalet tego produktu finansowego. Zacznijmy od tego, że najpopularniejszą propozycją każdego banku, jest możliwość założenia internetowego rachunku bankowego. Co jest jeszcze większym udogodnieniem dla aktywnych klientów.

Nie płacimy za przelewy

Już prawdopodobnie żadna placówka bankowa nie pobiera opłat za dokonywanie przelewów. Takie dodatkowe koszta naliczane są jedynie w przypadku opłacania rachunków w oddziale banku, lub zlecając takie transakcje drogą telefoniczną. Natomiast panel internetowy pozwala na dokonywanie przelewów o dowolnej porze, jednocześnie nie pobierając przy tym żadnej prowizji.

Otwieramy inne produkty finansowe

Posiadając konto osobiste zdecydowanie łatwiej jest wziąć kredyt, założyć lokatę, czy też zacząć inwestować swoje oszczędności. Tutaj ponownie kłania się funkcjonalność konta osobistego. Dzięki takim możliwościom, bez najmniejszego problemu wykonamy to ze swojego panelu. Wystarczy poskładać proste wnioski, które w bardo krótkim czasie ulegają odpowiedzi.

Na przykład kiedyś na kredyt gotówkowy trzeba było czekać nawet kilka dni. Teraz odpowiedź na wniosek internetowy otrzymujemy tego samego dnia, a nawet w ciągu 15 minut. Dzięki temu produkty finansowe oferowane przez nasz bank, są nam jeszcze dużo bliższe niż wcześniej.

Bardzo wygodne stały się także rachunki oszczędnościowe, również z możliwością otworzenia ich za pośrednictwem konta internetowego. Nawet w tym celu nie musimy wysyłać żadnego wniosku. Banki oferują nam możliwość założenia takich kont w dowolnej liczbie. Każdy z nich może być tytułowany, co pozwala zachować porządek w oszczędnościach.

Jeśli ktoś nadal waha się nad tym, czy założyć rachunek bankowy, czy nie. Tak naprawdę powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będzie korzystał z konta bankowego, a także czy posiada regularny przychód.

Konta bankowe porównywarka online dostępna tutaj.

23/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię