Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt na dom marzenie wielu Polaków

Kredyt na dom marzenie wielu Polaków

Naprawdę bardzo dużo osób marzy o posiadaniu własnego domu z ogródkiem, gdzieś na przedmieściach lub nawet w niewielkiej, spokojnej miejscowości. Ale często marzenia kończą się na niespełnionych planach. Warto mimo wszystko dążyć do ich realizacji, ponieważ przez resztę życia można się gryźć, dlaczego się nie spróbowało.

Dobry plan, połową sukcesu

Rzekomo zawsze w przypadku większych przedsięwzięć, najtrudniej jest się wziąć za podjęcie jakiegokolwiek ruchu. Większość rzeczy pozostaje głęboko w naszej głowie. Całkowicie niepotrzebnie. Jeśli dokładnie przemyślimy sobie kolejne kroki naszego działania, podzielimy je na realne etapy, to wszystko okaże się dużo prostsze. Zamiast upierać się przy postanowieniu, że muszę wziąć kredyt na mieszkanie, lepiej postanowić sobie porównanie ofert banków. A nie jest to takie trudne. Wiele porównywarek finansowych przygotowało gotowe zestawienia, które wystarczy jedynie dokładnie przejrzeć.

W oczekiwaniu na decyzję

Bardzo dużo wątpliwości pojawia się w przypadku starania się o kredyt mieszkaniowy, w momencie złożenia wniosku. Jeśli wszystko idzie za ciosem, nie mamy nawet czasu na zastanawianie się, czy zrobiliśmy dobrze, czy lepiej się wycofać. Ale kiedy rzeczywiście wszystko zaczyna się delikatnie przedłużać, wtedy pojawia się w naszej głowie chęć rezygnacji z podjęcia dalszych kroków. Zamiast nakręcać się w swoich obawach, zdecydowanie lepiej skupić się na kolejnych krokach. Mianowicie na poprawieniu swoich dochodów i gromadzeniu pieniędzy na pierwszą ratę.

Brak pozytywne odpowiedzi

Bywa również, że nie wszystko jest takie proste, jakbyśmy tego chcieli. Gdy po kilku tygodniach otrzymujemy negatywną odpowiedź, niektóre osoby rezygnują ze swoich zamierzeń. Na pewno jest to dla nich bolesna wiadomość, że ich zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. Ale właśnie warto może ugryźć temat zupełnie inaczej? Mianowicie spotkać się z doradcą finansowym, który podpowie kilka sztuczek, dzięki którym nasza zdolność kredytowa zdecydowanie się poprawi. Często wcale nie chodzi o zmianę pracy na lepiej płatną, ale po prostu o zgromadzenie większego wkładu własnego. Jeśli zastosujemy się do rad fachowca, to kolejne podejście w staraniu się o kredyt na dom, powinno zakończyć się sukcesem. Jeżeli jeden bank nam odmówił warto spróbować w kolejnym ( lista najlepszych banków – https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt ).

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię