Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt na mieszkanie – Czy jest czego się bać?

Kredyt na mieszkanie - Czy jest czego się bać?

Wzięcie kredytu mieszkaniowego wiąże się z jedną z najpoważniejszych decyzji w życiu. Trzeba zatem wziąć pod uwagę, że nie każdy człowiek ostatecznie wybiera właśnie tą drogę. Alternatywą jest mieszkanie z rodzicami, teściami bądź też na wynajętym mieszkaniu.

Samo podjęcie decyzji nie jest może aż tak straszne, jak ponoszenie późniejszych konsekwencji. W końcu nie mówimy tutaj pod żadnym pozorem o chwilówce bądź o kredycie gotówkowym, który bardo szybko zostanie spłacony. Średni okres spłaty kredytu mieszkaniowego wynosi około 25-30 lat. Dla wielu osób, szczególnie tych dojrzałych, jest to decyzja na resztę swojego życia

Czego się boimy?

Największym strachem napawa nas to, że nie będziemy w stanie spłacać kredytu i niestety zabiorą nam mieszkanie. Rzeczywiście takie historie się zdarzają, jednak występują na bardzo sporadyczną skalę.

Do zagrożeń, które faktycznie mogą się przytrafić zalicza się głównie utrata pracy, choroba lub inne przypadki losowe uniemożliwiające dalszą spłatę zadłużenia. Na pewno jest to bardzo frustrujące. Jednak trzeba pamiętać, że warunki wzięcia kredytu mieszkaniowego w ostatnich latach ulegają mocno zmianie. Co oznacza większe bezpieczeństwo transakcji. Kredytobiorcy mający na swojej drodze rozmaite problemy, tak naprawdę mogą skorzystać z wielu udogodnień. Dzięki nim okres kredytowania wcale nie jest taki straszny jak im się wydaje na samym początku.

Udogodnienia kredytu mieszkaniowego

Aby decyzja o wzięciu kredytu na dom była dużo łatwiejsza, banki starają się przekonać do siebie klientów różnymi udogodnieniami. Do nich zalicza się chociażby ubezpieczenie kredytu. Polisa ma zapewnić bezpieczeństwo kredytobiorcy w razie jeśli rzeczywiście nie będzie mógł spłacać kredytu w związku z utratą pracy lub chorobą. Wtedy najczęściej raty są odraczane na inny termin, lub kredytobiorca ma wypłacane odpowiednie odszkodowanie. Szczegółów takiego ubezpieczenia należy się doszukiwać w warunkach stawianych przez bank.

Ponadto praktycznie każdy bank w chwili obecnej oferuje także wakacje kredytowe. Jest to oferta polegająca na tym, że praktycznie w każdym roku kredytowania, klient może przez jeden miesiąc nie płacić raty. Oczywiście jest ona później przenoszona na późniejszy okres czasu. Ale takie wakacje kredytowe, są bardzo wygodne zwłaszcza w okresie wzmożonych wydatków. Listę najlepszych udogodnień, do których mamy prawo przy wyborze kredytu w danym banku znajdziemy tutaj: https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię