Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt pożyczka bez zaświadczenia o zatrudnieniu

Gdy w pamięci mamy jeszcze reklamy kredytów gotówkowych bez zaświadczeń o dochodach, to niestety musimy przestawić się na zupełnie inne warunki udzielania pożyczek. Rzeczywiście kilka lat temu można było liczyć jeszcze na otrzymanie kredytu na sam dowód osobisty, bez informowania banku, jakie posiadamy dochody. Jednak to doprowadzało do wielu nadużyć, które kończyły się nie tylko nie spłacaniem kredytu, ale również próbą zaciągania pożyczek na skradziony dokument tożsamości.

Nowe warunki kredytowania

Komisja Nadzoru Finansowego musiała wprowadzić pewne zmiany, które miały na celu zawężenie grona potencjalnych klientów. To nie chodzi wcale o to, żeby robić komuś w tej kwestii przeszkody. Ale niestety często rzeczywiście sytuacja niektórych osób pozostawiała wiele do życzenia. Przedstawiając sam dowód osobisty, klient nie informował banku o tym, jakie zarobki osiąga, a także czy będzie w stanie spłacać kredyt gotówkowy. To przyczyniło się do wielu długów, kompletnie nierealnych do spłacenia.

W chwili obecnej banki udzielające kredyty gotówkowe muszą najpierw dokładnie sprawdzić, czy wykazujemy się odpowiednią zdolnością kredytową. Jest to element informujący przedstawicieli banku przede wszystkim o tym, że kredytobiorca nie tylko będzie miał z czego spłacać raty, ale również jeszcze wystarczy mu na zupełnie inne wydatki związane z godną egzystencją.

Kolejną rzeczą, jaka została wprowadzona przez KNF jest weryfikacja historii kredytowej. Banki mają obowiązek, żeby sprawdzić, czy potencjalny klient na pewno ma czyste konto pod względem uregulowanych wcześniejszych długów. Mogą tego dokonać bez problemu za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej. Czasami może zdarzać się tak, że zdolność kredytowa klienta pozwala na wzięcie więcej niż jednego kredytu. Jednak najistotniejsze będzie to, czy rzeczywiście spłaca wszystko w terminie. Ponieważ już nie będzie wtedy chodziło o jego zasoby finansowe, ale po prostu o wiarygodność.

Zaświadczenie o dochodach

Tak naprawdę nie jest to w żaden sposób skomplikowane, ponieważ banki nie upierają się już wyłącznie przy umowach o pracę. Kiedyś faktycznie osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych, musiały obejść się smakiem względem kredytu gotówkowego. Na szczęście w chwili obecnej jest to jak najbardziej akceptowalne. Ponadto banki jak i firmy parabankowe nie oczekują zaświadczeń o dochodach z ostatnich 12 miesięcy. Teraz idą na takie udogodnienia, jak między innymi zaświadczenia z ostatnich trzech miesięcy, lub też weryfikacja regularnych wpływów na konto bankowe. Jeżeli instytucje finansowe zauważają, że na konto osobiste, wpływają pieniądze, same wystawiają ofertę pożyczki. Nie zapominajmy o sprawdzeniu ofert w porównywarce finansowej, ponieważ najważniejsze jest to, aby posiadać dogodne warunki. Aby dostać pożyczkę bez zaświadczeń o zatrudnieniu trzeba wiedzieć, gdzie można się o taką starać. Wartko sprawdzić naszą porównywarkę – zakładka pożyczki.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię