Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt pożyczka na dowód osobisty. Jest taka?

Często spotykamy się z takim hasłem reklamowym jak kredyt na dowód. Pewnie nie jeden raz zastanawialiśmy się, czy rzeczywiście w celu zdobycia tego kredytu, wystarczy okazać swój dowód osobisty. Okazuje się, że niestety nie jest to już takie proste, jak byśmy tego oczekiwali. Sam dowód osobisty może okazać się już niewystarczalny. Ale to nie zmienia wcale faktu, że go nie potrzebujemy podczas składania wniosku w banku. W końcu pod tym względem nie możemy zostać anonimowi.

Warunki jakie trzeba spełnić

Kredytobiorca w tej chwili ma dużo więcej warunków do spełnienia aby otrzymać kredyt gotówkowy. Nie jest to już takie proste jak kiedyś. Tym bardziej, że Komisja Nadzoru Finansowego w tym temacie także wrzuciła kilka swoich groszy.

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że żaden klient nie może otrzymać kredytu, jeśli nie wykazuje stosownego przychodu. Akurat w przypadku kredytu gotówkowego wcale nie musi to być pensja pobierana z tytułu umowy o pracę. Z powodzeniem o taki produkt finansowy mogą ubiegać się także renciści oraz emeryci.

Drugim warunkiem jest posiadanie czystego konta w Biurze Informacji Kredytowej. Wcale to nie oznacza, że nie możemy mieć jakichkolwiek innych rat w trakcie spłacania. W końcu nasza zdolność kredytowa może poradzić sobie z kilkoma zadłużeniami naraz. Jednak nieakceptowane przez banki są wszelkiego rodzaju opóźnienia w spłatach, a już na pewno sytuacje, w których klient ma do czynienia z komornikiem.

Byle nie pierwszy z brzegu

Możemy starać się poszukiwać kredytu bez zaświadczeń, bez zabezpieczeń lub pożyczki na dowód osobisty. Ale ta droga dedukcji o wiele szybciej nas niestety doprowadzi do firmy pożyczkowej niż do banku.

Zdecydowanie bardziej opłaca się skupić na realnych produktach oferowanych przez banki, którym rzeczywiście można zaufać. Najważniejsze jest to, żeby kredyt nie miał zbyt wysokiego oprocentowania rzeczywistego. Ponadto czasami niektóre banki proponują tak zwane wakacje w spłacie kredytu. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie zwłaszcza jeśli nam się napiętrzą inne zobowiązania finansowe, a niestety nasz budżet domowy, nie jest w stanie udźwignąć wszystkich opłat.

27/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię