Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy, a ubezpieczenie OC i AC

Kredyt samochodowy, a ubezpieczenie OC i ACBanki oferujące kredyty samochodowe, w swoich propozycjach składają także możliwość wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. Chociaż odruchowo chcemy podziękować za propozycję, a nawet możemy czuć się urażeni nachalnością ze strony pracowników banku, to jednak warto podpytać się o więcej szczegółów sprzedaży wiązanej.

Pakiet OC i AC wcale nie taki tani

O ile decydujemy się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC i zależy nam na jak najniższej cenie, tak w przypadku pakietu OC i AC nie jesteśmy już przywiązani do ceny. Poszukujemy ubezpieczyciela oferującego jak najlepsze warunki związane z odszkodowaniami A gdyby tak za identyczny pakiet, który teraz posiadamy zapłacić nawet kilkadziesiąt procent taniej? Jest to oferta nie do odrzucenia.

Warunki ubezpieczenia

Bardzo często zastanawiamy się skąd w ogóle będzie uwzględniona polisa. W chwili obecnej banki oferują swoje ubezpieczenia, jak i również pośredniczą w ich sprzedaży. Na pewno dla nas istotne będzie nie tylko to, w jakiej cenie je otrzymamy, czego możemy spodziewać się w przypadku wystąpienia zdarzenia, ale również u kogo tak naprawdę się ubezpieczymy. Dla niektórych klientów będzie to kluczowa informacja. Ponieważ rzeczywiście obsługa niektórych towarzystw ubezpieczeniowych może pozostawiać bardzo dużo do życzenia.

Decyzja należy do Ciebie

Nie wszystkie banki mają w ofercie taniego kredytu samochodowego, dodatkowe udogodnienia na ubezpieczenia komunikacyjne. Dlatego w pierwszej kolejności nie pozostaje nam nic innego, jak najpierw znaleźć placówki dające możliwość wykupienia tańszej polisy. Można to zrobić za pośrednictwem porównywarki finansowej, w której zawarte są tego typu informacje.

Jeżeli tylko będziemy zainteresowani bardziej jakąś placówką, wtedy możemy zacząć wczytywać się w szczegóły znajdujące się w regulaminie. Nie zapominajmy o tym jednak, żeby dowiedzieć się jakie oprocentowanie rzeczywiste zostanie naliczone przy wyborze tego kredytu samochodowego. Jeśli RRSO będzie naprawdę niskie, wtedy korzystamy z atrakcyjnej promocji. Jeśli natomiast bardzo wysokie, wtedy mamy do czynienia jedynie z roszadą kosztów w inne miejsca.

Data publikacji: 10/15/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię