Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy, a wcześniejsze zadłużenia

Kredyt samochodowy, a wcześniejsze zadłużeniaNigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam się rozstać z rzeczami materialnymi. Teraz sprzęty elektroniczne psują się szybciej niż kiedyś, urządzenia AGD nie działają tak sprawnie jak urządzenia za czasów PRL-u. Ta sama sytuacja dotyczy także samochodów, które niestety lubią się psuć, ulegają stłuczkom, lub wypadkom, przez co nie nadają się kompletnie do dalszej jazdy.

Dlatego jeśli posiadamy jakieś zadłużenie, a mimo to potrzebujemy nowego kredytu na zakup nowszego auta, możemy rzeczywiście znaleźć się w dość nieciekawej sytuacji.

Kredyty samochodowe bez BIK

Może i faktycznie będziemy kuszeni takimi ofertami, ale niestety ku naszemu zdziwieniu, idąc ich tropem wcale nie wybierzemy się do banku, ale do instytucji pozabankowej. A przecież nie o to nam chodzi.

Banki od pewnego czasu są zobligowane do jeszcze większej kontroli swoich klientów. Wcześniej faktycznie nie było większych problemów z tym, aby otrzymać kredyt, nawet mając jeszcze nie spłacone raty za poprzedni produkt finansowy. Teraz nie tylko nasza zdolność kredytowa jest prześwietlana pod każdym kątem, ale również musimy wykazywać się dobrą historią kredytową. A w przypadku tego ostatniego czynnika, jesteśmy sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej.

Zatem mamy marne szanse na otrzymanie kredytu samochodowego, mając jeszcze jakieś zobowiązania. Chyba, że posiadamy naprawdę wysokie zarobki, że będziemy w stanie udźwignąć dwie raty podczas comiesięcznej wypłaty.

Inny sposób

Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na większe zadłużenia, to możemy skorzystać z kredytu samochodowego nieco w inny sposób. Pewnie wiele osób będzie się zastanawiało jak to jest w ogóle możliwe, skoro zwykle trzeba rozliczać się z bankiem.

W porównywarkach finansowych znajdziemy propozycje kredytów samochodowych, które pozwolą nam skorzystać z części kapitału na dowolny cel. Czy już zaczynamy rozumieć, co chcemy zrobić z tą częścią kredytu? Jeśli nasze wyliczenia podpowiadają nam, że suma kwoty przeznaczonej na dowolny cel konsumpcyjny pozwoli nam spłacić wcześniejsze zadłużenie, to pozbywamy się starego kredytu. Na wszystko można znaleźć sposób, tylko trzeba czasami dobrze pokombinować i patrzeć na produkty bankowe z szerszej perspektywy.

Data publikacji: 10/15/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię