Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy bez zaświadczeń

Kredyt samochodowy bez zaświadczeńGdy tylko natrafiamy na reklamę pożyczek, bądź kredytów określanych jako „bez zaświadczeń”, z jednej strony się cieszymy, a z drugiej stajemy się bardzo podejrzliwi. Rzeczywiście już od pewnego czasu nie mamy do czynienia z kredytami bez zaświadczeń. Co oznacza, że za każdym razem, gdy chcemy pożyczyć pieniądze z banku, obojętnie pod jaką postacią, musimy koniecznie wykazać się zdolnością kredytową. A taką cechę wykażemy wyłącznie przedstawiając wszystkie swoje dokumenty o zatrudnieniu.

Kredyt z zabezpieczeniami

Jeżeli jednak banki nie przywiązują zbyt szczególnej uwagi do tego, czy posiadamy stałe zatrudnienie, czy może pozyskujemy dochody wyłącznie z umów cywilnoprawnych, wtedy placówka może zażyczyć sobie zabezpieczenia w postaci samochodu.

Każdy musi dokładnie zastanowić się nad tym, czy faktycznie jest w stanie spłacić kredyt w terminie. W innym przypadku czeka go bardzo niemiła niespodzianka. Zastawiony samochód przechodzi na własność banku. Jest to spore zagrożenie, ale jednocześnie może nas to motywować do spłacania długu w terminie.Oczywiście procedura przyznawania kredytu nigdy nie wygląda w taki sposób, że my mówimy w banku ile chcemy pożyczyć, i faktycznie otrzymujemy tą kwotę. Wręcz przeciwnie, jesteśmy dość mocno uzależnieni od wielu czynników. Wśród nich wymienić można właśnie między innymi zdolność kredytową. Jeżeli tylko bank stwierdzi, że zarabiamy za mało lub mamy za dużo wydatków, które nie pozwolą nam spłacać zadłużenia w terminie i bez naginania budżetu domowego, wtedy raczej otrzymamy pozwolenie na mały kredyt, lub w ogóle uzyskamy odpowiedź odmowną.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń

Ciekawostką jest jednak to, że nie wszystkie banki stosują w chwili obecnej zabezpieczenia w postaci samochodu. Niektóre z nich dają wolną rękę. Nawet nie do końca zmuszają swoich klientów do zakupu konkretnego samochodu, a już tym bardziej w chwili przyznania kredytu. Takie rozwiązanie staje się dogodne dla osób, które na przykład chcą się na razie wstrzymać tą decyzją, a dodatkowo nie chcą mieć presji, że koniecznie muszą kupować auto w momencie, kiedy zażyczy sobie bank. Aby znaleźć taki kredyt samochodowy bez zaświadczeń, wystarczy przejrzeć oferty zawarte w porównywarkach finansowych np. https://finanero.pl/kredyty/kredyty-samochodowe/tani-kredyt.

Data publikacji: 10/13/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię