Kredyt samochodowy na auta sprowadzane z zagranicy
Nawet nie przyszło Ci do głowy, żeby decydować się na zakup samochodu w Polsce. Wiesz doskonale, że nie jest to takie proste jakby się mogłoby to wydawać. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zakup samochodu sprowadzanego z zagranicy. W naszym kraju utarło się, że największą popularnością cieszą się samochody ściągane z Niemiec lub Holandii. Wiemy, że są one na pewno w bardzo dobrym stanie i rzadko kiedy powypadkowe. Dzieje się tak, ponieważ prawo w Niemczech jest bardzo rygorystyczne, i nie mogą oni jeździć popsutymi samochodami. Natomiast w Polsce bywa z tym niestety różnie.
Podjąłeś już decyzję, że zakupisz samochód wyłącznie sprowadzany z Niemiec. Ale wiesz, że taka przyjemność jest dość kosztowna. Na pewno nie będzie Cię stać na taki zakup za gotówkę. Więc nie masz innego wyjścia, jak po prostu wspomóc się kredytem samochodowym. I tu w niektórych instytucjach mogą zacząć się niewielkie schody. Mianowicie nie wszystkie banki są chętne na udzielanie kredytów samochodowych na auta sprowadzane z innych krajów. Nie należy się jednak poddawać. Ponieważ wśród wszystkich placówek bankowych są również takie, które nie robią z tym żadnego problemu.
Pełna dokumentacja
Banki zezwalające na udzielenie kredytu na samochody niemieckie, holenderskie, francuskie, a także wiele innych, w zamian za to oczekują pełnej dokumentacji. Przede wszystkim trzeba będzie udowodnić, iż samochód nie był kradziony. Poza tym, musisz dysponować wszystkimi dokumentami przetłumaczonymi na język Polski, oczywiście przez tłumacza przysięgłego.
Ktoś, kto już chociaż raz w życiu kupował samochód z innego kraju wie doskonale, że trzeba liczyć się z rozmaitymi trudnościami. Chyba, że trafiamy na zaufanego pośrednika, który jest w stanie załatwić wszystkie formalności. Oczywiście za konkretną stawkę.
Ostatecznie nie pozostaje nic innego, jak tylko znalezienie kredytu pomocnego w spłaceniu interesującego nas samochodu. A możemy zrobić to w bardzo prosty sposób, przeglądając szczegółową porównywarkę finansową, dzięki której dowiemy się, z jakimi placówkami bankowymi możemy rzeczywiście współpracować.
Data publikacji: 10/14/2015
PowrótKomentarze
Więcej o