Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy – nie tylko na zakup auta

Kredyt samochodowy - nie tylko na zakup autaUtarło się praktycznie wszędzie, że kredyt samochodowy udzielany jest osobom zainteresowanym zakupem samochodu. Jednak wczytując się w szczegóły oferty, możemy dowiedzieć się, że jest on kierowany także do osób chcących zakupić inne pojazdu. Do nich najczęściej zaliczają się quady oraz motocykle. Ale w każdym banku możemy dowiedzieć się na co dokładnie możemy spieniężyć kredyt samochodowy.

Na co wziąć kredyt samochodowy?

Jeśli komuś naprawdę brakuje fantazji, na co może przeznaczyć pieniądze z kredytu samochodowego, może to bardzo szybko zweryfikować przeglądając regulaminy kredytów w kilku różnych bankach. Najczęściej jednak są to wszystkie akceptowane pojazdy, które mogą poruszać się po terenie Polski. Do nich zaliczają się nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze lub specjalistyczne. Chociaż trzeba też rozróżnić, że najczęściej kredyty na samochody ciężarowe, a także specjalistyczne takie jak chłodnie zazwyczaj udzielane są klientom firmowym. Pomijając rodzaje samochodów, warto wymienić także przyczepy, campingi, oraz różnego rodzaju skutery. Jeśli tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do pojazdu, który chcemy zakupić na kredyt, to zawsze możemy skontaktować się z bankiem w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Kredyt samochodowy, a wiek auta

Decydując się na kredyt samochodowy, trzeba zwrócić także szczególną na wiek pojazdu, jaki chcemy kupić. Bardzo często w regulaminach znajdziemy limity narzucone na maksymalny wiek samochodu osobowego. W jednym banku akceptowane są samochody, które nie mają więcej niż 12 lat, ale w innym już, pojazdy starsze niż pięcioletnie są odrzucane. To również może wpływać na to, w jakim banku decydujemy się wziąć kredyt na samochód lub inny pojazd. Chociaż trzeba przyznać również, że w niektórych bankach kompletnie nie biorą tego detalu pod uwagę. Czasami jednak z tego względu mamy do czynienia z większymi opłatami. Ostateczny wybór będzie należał do nas. Ponieważ czasami opłaca się zakupić droższe i nowsze auto, niż tą samą nadwyżkę opłacać w banku, tylko dlatego, że nie interesują się wiekiem naszego pojazdu.

Data publikacji: 10/10/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię