Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy przeciw kredyt gotówkowy

Kredyt samochodowy przeciw kredyt gotówkowyWybierają się do komisu samochodowego, na pewno niejednokrotnie nasze oko zawiesiliśmy na modelu, który nam się bardzo podoba. Jednak zawsze kończy się wyłącznie na podziwianiu. A gdyby tak pomyśleć naprawdę o zakupie tego samochodu? Czy nie byłby to doskonały pomysł, by w końcu jeździć porządnym samochodem, który co chwile nie musi lądować w warsztacie.

Oczywiście szybko się wytłumaczymy, że teraz mamy za dużo wszystkich wydatków. Nie możemy sobie pozwolić kompletnie na takie zachcianki, jak w miarę nowe auto z małym przebiegiem. Poza tym jego cena jest naprawdę wysoka. Może za rok, może za dwa. Na pewno kiedyś będziemy mogli sobie na nie pozwolić. Takie myślenie wprowadza nas w błędne koło. Nie mamy ani oszczędności na zakup samochodu, nie mówiąc już o interesującym nas pojeździe. Który rodzaj kredytu jest bardziej opłacalny? Czy planując zakup nowego auta musimy brać kredyt samochodowy czy możemy także skorzystać z oferty kredytu gotówkowego? Sprawdźmy oferty bankowe i się przekonajmy.

Wycieczka do banku

Warto w takim razie wybrać się do banku. Tam otrzymamy w pierwszej kolejności propozycję kredytu samochodowego. Zanim się ostatecznie na niego zdecydujemy, warto także dopytać się o warunki skorzystania z oferty kredytu gotówkowego. Okazuje się, że jest on udzielany na bardzo podobnych zasadach.

Przede wszystkim ich wspólnym mianownikiem często bywa oprocentowanie rzeczywiste. W obu przypadkach może wynosić ono od kilku do kilkudziesięciu procent. Ponadto zbliżona jest także maksymalna wartość kredytu, oraz maksymalny okres spłaty. Wniosek rozpatrywany jest na bardzo zbliżonych zasadach. Mianowicie klient musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową, a także historię w Biurze Informacji Kredytowej, która nie wzbudza żadnych podejrzeń.

Różnice między kredytami

Skoro już wiemy, jakie są podobieństwa pomiędzy tymi dwoma kredytami, to warto zapoznać się także z różnicami. Przede wszystkim wyróżniają się tym, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dosłownie obojętnie jaki cel. Natomiast pieniądze z kredytu samochodowego, przeznaczamy jedynie na zakup auta, bądź innego pojazdu, jaki jest wymieniony w szczegółach oferty.

Często w przypadku kredytów samochodowych banki oczekują zabezpieczenia w postaci samochodu. Tak więc kupowane auto lub inny pojazd, jednocześnie idą w zastaw. Może dla niektórych osób być dość dyskomfortową sytuacją.

Jednak są również plusy zdecydowania się na tani kredyt samochodowy. Niektóre banki na przykład proponują przedłużenie gwarancji na auto, lub też ubezpieczenia komunikacyjne w bardzo niskich cenach. Najlepsze oferty bankowe

Data publikacji: 10/13/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię