Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyt samochodowy z inną osobą

Kredyt samochodowy z inną osobąPodjęcie decyzji o zakupie samochodu z pożyczonych z banku pieniędzy, na pewno nie jest łatwe. Jednak jeśli już się na to nastawimy, to kolejnym krokiem będzie przejście do efektywnego działania. Z początku możemy wyliczyć swoją zdolność kredytową, czy jest ona ostatecznie wysoka, byśmy mogli samodzielnie ubiegać się o interesujący nas kredyt. Może jednak okazać się, że mamy zbyt małe dochody, lub też za wysokie koszty, aby udźwignąć spłatę kredytu o takiej wysokości, jaka nas ostatecznie interesuje. Warto w tym celu zastanowić się nad poproszeniem kogoś, by wspólnie podpisać umowę kredytową.

Po pierwsze zdolność kredytowa

Bez odpowiedniej zdolności kredytowej nie ma nawet co marzyć o podpisaniu umowy z bankiem. Istnieją pewne algorytmy wyliczające ten współczynnik. I wcale nie jest to proste odliczenie wszystkich kosztów od przychodów. Ponieważ zdolność kredytowa jest uzależniona także od tego z kim prowadzimy gospodarstwo domowe, nie mówiąc już o kartach kredytowych, które tak chętnie zakładamy. Niestety takie karty zaniżają naszą zdolność nawet o kilka procent.

Aby zwiększyć ten współczynnik dobrym rozwiązaniem będzie właśnie poproszenie kogoś, by razem z nami podpisał umowę kredytową. Niestety nie jest to proste zadanie. Ponieważ każdy może się bać, że osobiście przestaniemy spłacać kredyt, a zadłużenie przejdzie na żyranta. W takiej sytuacji musimy liczyć się ze zrozumieniem sytuacji drugiej osoby. Nikt nie chce ryzykować. A wszelkie próby natarczywego przekonywania, że na pewno będziemy spłacać kredyt samochodowy niestety mogą pogorszyć sprawę, a nawet popsuć relacje.

Szukajmy, aż w końcu znajdziemy

Zamiast upierać się na konkretną osobę, zdecydowanie mądrzej będzie pytać się wszystkich, którym wystarczająco mocno ufamy. Wtedy będziemy rozszerzać nasze pole manewru. Czasami bywa tak, że jakaś osoba na samym początku bardzo negatywnie podchodzi prośby. Ale po pewnym czasie jednak godzi się na podpisanie dokumentu. W ten sposób kredyt samochodowy jest w zasięgu naszej ręki. Pamiętajmy, że zawsze możemy zdecydować się na wzięcie kredytu pod zastaw. Zabezpieczeniem będzie oczywiście nasz nowo kupiony samochód. Więcej informacji na temat tego rodzaju produktów finansowych znajdziemy w porównywarkach https://finanero.pl/kredyty/kredyty-samochodowe/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/15/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię