Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyty bez zaświadczeń dostępne w firmach pożyczkowych

Kredyty bez zaświadczeń dostępne w firmach pożyczkowychPoszukujesz kredytu bez zaświadczeń? Na pewno nie wybierają się z tym zamiarem do tradycyjnego banku. W takich placówkach tak naprawdę od 2012 roku trzeba liczyć się z dużo bardziej rygorystycznymi uwarunkowaniami, jeśli chodzi o przydzielanie pożyczek finansowych. Takie zasady zostały wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego w odpowiedzi na bardzo kiepską sytuację gospodarczą w Polsce. Od tamtej pory, każdy wniosek jest rozpatrywany pod kątem zdolności kredytowej, a także braku niespłaconych zadłużeń. W związku z tym, wszyscy klienci, którzy znajdują się na liście Biura Informacji Kredytowej, mogą pożegnać się z kredytem udzielanym przez banki.

Identycznie odmowną decyzję usłyszą, jeśli nie spełnią wymagania o minimalnej zdolności kredytowej. Banki muszą dokładnie sprawdzić, czy wnioskodawca otrzymuje regularne źródła przychodów. Do nich zaliczają się między innymi pieniądze otrzymywane z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych bądź świadczeń takich jak renta bądź emerytura. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, to według banku potencjalny kredytobiorca nie jest w stanie spłacić zobowiązań.

Osoby bez zdolności kredytowej, bez alternatywy?

KNF rzeczywiście wprowadziła spore zmiany w funkcjonowanie banków. Jednak nie dotyczą one instytucji pozabankowych, czyli wszystkich firm udzielających pożyczki, nie mając jednocześnie odpowiedniego rejestru na liście banków.

Osoby nadal zainteresowane pożyczkami zaświadczeń, mogą bez problemu zwrócić się do tego typu instytucji. Większość z nich rzeczywiście posiada w swojej ofercie chwilówki, które udostępniane są po okazaniu jedynie dowodu osobistego. Wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut, i można starać się o pożyczkę gotówkową przez Internet ( wszystkie firmy https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-bez-zaswiadczen ). Najczęściej jedynym wymogiem jest po prostu wysłanie skanu dowodu osobistego.

Pewnie niektóre osoby zastanawiają się w jaki sposób konkretne placówki sprawdzą, czy dany klient jest w ogóle wypłacalny i czy czasem nie pożycza pieniędzy na wcześniejsze zadłużenia, z którymi ma już spory kłopot. Otóż w tej sytuacji pomocne okazują się takie źródła danych o potencjalnych klientach jak Biuro Informacji Gospodarczej, lub też Krajowy Rejestr Dłużników. W chwili obecnej z BIK-u korzysta jedynie brytyjska firma pożyczkowa Wonga. W poprzednich źródłach dane nie są aż tak dokładne jak w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego też pożyczkodawcy bronią się nieco wyższymi odsetkami za udzielaną pożyczkę, oraz krótkim terminem spłaty.

Data publikacji: 08/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię