Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kredyty mieszkaniowe dla nowych klientów

Kredyty mieszkaniowe dla nowych klientów

Temat może wydawać się nieco dziwny. Ponieważ nowi klienci i produkty finansowe, taka korelacja najczęściej jest wiązana z darmowymi pożyczkami. Dlaczego więc banki również oferując kredyty mieszkaniowe kierują swoje produkty dla nowych klientów?

Przede wszystkim możemy mówić o korzyściach płynących dla banku z pozyskania nowego klienta. Najprawdopodobniej będzie on korzystał również z innych produktów finansowych, nie tylko z samego kredytu na zakup lub remont nieruchomości.

Korzyści płynące z bycia nowym klientem

Już wiemy, że bank pozyskuje nowych klientów, z którymi wiąże się na zdecydowanie dłuższy okres czasu. Ale przecież, żeby go przyciągnąć potencjalny kredytobiorca również powinien na tym skorzystać. W jaki sposób dochodzi do uatrakcyjnienia oferty kredytowej, aby skusić jak najwięcej klientów?

Przede wszystkim, klienci decydujący się na kredyt mieszkaniowy w innym banku, niż placówka, w której posiadają konto osobiste, mogą liczyć na atrakcyjniejsze oprocentowanie, lub nawet obniżkę prowizji. Wystarczy tylko założyć dodatkowo konto osobiste. Może niektórym osobom wydawać się, że odliczenie prowizji nie jest zbyt ciekawym profitem dla nowych klientów. Ale jeśli sobie przekalkulujemy, że w naszym obecnym banku zapłacimy nawet 3-4% prowizji od wartości kredytu, wtedy szybko zorientujemy się, że mowa jest nawet o kilkunastu tysiącach złotych. Prawda, że jest to kwota godna uwagi?

Lepsze inne produkty finansowe

Ponadto będąc nowym klientem banku, w ramach skorzystania z kredytu mieszkaniowego, można spodziewać się lepszego oprocentowania na lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych. Chociaż pewnie w przypadku tak wielkich wydatków związanych z zakupem mieszkania lub budową domu, ciężko jest zgromadzić jakiekolwiek oszczędności, to dobrze jest wygospodarowywać część pieniędzy na konto oszczędnościowe, na którym nie ma dolnej granicy wpłaty.

Oczywiście trzeba dokładnie sobie przeliczyć, czy przystąpienie do nowego banku, wraz z założeniem tam konta bankowego, będzie opływać jedynie w samych promocjach, czy też może w ofercie są ukryte haczyki. Do takich zaliczają się chociażby opłaty za prowadzenie konta osobistego. Na przestrzeni wielu lat, mogą uzbierać się z tego tytułu całkiem niemałe sumy. Aktualne promocje dla nowych możesz znaleźć w porównywarce w zakładce „o kredycie” https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię