Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mieszkanie dla Młodych na nowych zasadach

Mieszkanie dla Młodych na nowych zasadach

Program Mieszkanie dla Młodych, organizowany jest z myślą o osobach, które nie ukończyły 35 roku życia, a chcą zakupić własne mieszkanie lub wybudować dom. Dofinansowanie ma na celu między innymi pomoc w pokonaniu bariery postawionej przez banki, w postaci obowiązkowego wkładu własnego.

Co prawda zarówno wkład własny, który stał się nieodłącznym elementem kredytu mieszkaniowego, jak i również projekt MdM zostały stworzone przez rząd, to i tak młodzi na tym korzystają. Ograniczenia w projekcie dotyczyły wieku kredytobiorców, a także powierzchni kupowanych nieruchomości. Dość poważnym wyznacznikiem zakupu był także warunek, iż kupiona nieruchomość musi pochodzić koniecznie z rynku deweloperskiego co oznacza, że mieszanie z drugiej ręki kompletnie nie mogło być brane pod uwagę.

Większa elastyczność w projekcie

To były dość restrykcyjne warunki, które powodowały, że mimo najszczerszych chęci niektóre osoby musiały odmawiać skorzystania z programu. Dlaczego? Mieszkania deweloperskie niestety nie zaliczają się do najtańszych. A nie można zapominać również o tym, że poza jego zakupem, trzeba mieć także odpowiednie środki finansowe na urządzenie lokalu. To staje się także pochodną przeszkodą w posiadaniu jednocześnie innego mieszkania, w którym na czas urządzania się, trzeba byłoby mieszkać.

Nie każde młode małżeństwo może pozwolić sobie na jednoczesne spłacanie kredytu za mieszkanie w surowym stanie, oraz opłaty za wynajem lokalu, w którym trzeba normalnie funkcjonować. Młodzi kredytobiorcy przede wszystkim będą mogli liczyć na dużo większe dofinansowanie. Wcześniej dofinansowania wynosiły około 10-15 % w zależności od sytuacji osób korzystających z projektu. Według nowych zasad ma się bardzo mocno zmienić, ponieważ dla małżeństw dofinansowanie ma wynieść nawet 20% wartości całego kredytu. Na taką samą stawkę mogą liczyć osoby samotnie wychowujące dzieci.

Aż 25% dofinansowania będą mogli pozyskać rodzice lub osoby samotne, które wychowują troje bądź więcej dzieci. Także wychodzi na to, że kredyt zaczyna być w zasięgu ręki większej grupy młodych ludzi. Jest to naprawdę doskonała wiadomość. Listę banków specjalizujących się w kredytach hipotecznych znajdziecie tutaj https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię