Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Pytanie wydaje się być wprost retoryczne. Ponieważ na co innego możemy wziąć kredyt hipotecznego, jak nie właśnie na zakup mieszkania lub domu? I tu możemy się nieco zdziwić, ponieważ banki dają więcej możliwości, tylko trzeba dokładnie wczytywać się w oferty banków.

Nie tylko na zakup mieszkania

Kredyt mieszkaniowy nazywany jest również inaczej kredytem na dom. Oczywiście ich podstawowym przeznaczeniem jest zakup nieruchomości, niezależnie od tego, czy będzie to mieszkanie czy dom. Jednak niektóre osoby decydują się także na samodzielną budowę domu. Wtedy trzeba mieć świadomość, że kredyt jest udzielany na nieco innych zasadach niż w przypadku zakupu mieszkania. Pieniądze zwykle wypłacane są w kilku transzach, uzależnionych od etapów budowy.

Remont mieszkania

Oprócz tego, że kredyty mieszkaniowe posiadają swoje najważniejsze przeznaczenie w tak bardzo poważnych transakcjach, to nie powinniśmy zapominać o wszelkiego rodzaju remontach, przebudowach, a nawet dobudowach. Na przykład udało nam się zakupić mieszkanie z drugiej ręki, lub trafiliśmy na korzystną promocję odkupienia mieszkania własnościowego, to wtedy kredyt mieszkaniowy możemy zaciągnąć na generalny remont lokalu. Jeśli ktoś chce zacząć urządzanie od zera, to wie, że na ten cel musi przeznaczyć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak samo dzieje się z przebudową starszych domów, lub dobudowaniem do nich dodatkowych pomieszczeń.

Pieniądze na dowolny cel

Na pewno sporym zaskoczeniem dla potencjalnych kredytobiorców jest to, że niektóre banki oferują część kredytu mieszkaniowego na dowolny cel. Jest to bardzo wygodne. Ponieważ w przypadku kredytu na mieszkanie, musimy się tłumaczyć bankowi z każdego wydatku. Identycznie jest z budową domu. Natomiast jeśli chodzi o kapitał przeznaczony na dwojony cel, można wykorzystać go na wszelkie niespodziewane wydatki. Mądre zarządzanie otrzymaną gotówką może przyspieszyć nie tylko urządzanie się w swoim gniazdku, ale również spłatę kredytu przed terminem. Najlepsze kredyty hipoteczne znajdziesz w naszej porównywarce https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię