Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Na co patrzeć przy wyborze pożyczki hipotecznej?

Na co patrzeć przy wyborze pożyczki hipotecznej?Pożyczka hipoteczna jest jednym z produktów bankowych, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród klientów, którzy poszukują gotówki, na dowolny cel. A jak wiadomo kredyt gotówkowy czy pożyczka pozabankowa przede wszystkim jest bardzo wysoko oprocentowana. Ponadto zazwyczaj zaciąga się je na okres nie dłuższy niż kilka lat. W związku z tym, chyba nie ma żadnych wątpliwości, że osoby potrzebujące większej gotówki, wolą zdecydować się na niżej oprocentowaną pożyczkę hipoteczną.

Cechy dobrej pożyczki hipotecznej

Na pewno nie raz, mieliśmy do czynienia z ofertą handlową z naszego banku, w którym posiadamy swoje konto osobiste. Rzeczywiście w reklamie taka pożyczka hipoteczna jak zwykle wygląda bardzo atrakcyjnie. Ale czy rzeczywiście jest to powód ku temu, żeby w ogóle nie interesować się pożyczkami w innych placówkach? Powinniśmy wiedzieć, że możemy zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów przy szukaniu dobrego produktu finansowego.

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na oprocentowaniu rzeczywistym. Wskaźnik RRSO jest w stanie nam bardzo wiele powiedzieć na temat tego, czy zapłacimy za pożyczkę hipoteczną bardzo dużo, czy jednak będziemy mogli na niej nieco zaoszczędzić. Kolejnym aspektem, na jaki warto spojrzeć jest również to, czy bank udzieli nam tak zwanych wakacji kredytowych. Jest to naprawdę bardzo dogodne rozwiązanie, pozwalające ominąć w roku przynajmniej jedną ratę. Oczywiście termin jej płatności jest po prostu przesuwany na dużo później, ale na pewno jest to spore odciążenie dla domowego budżetu.

Skupmy się także na promocyjnych ofertach. Niektóre banki proponują obniżenie marży lub prowizji pożyczki, jeśli na przykład zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia. Co prawda kwota zwykle wychodzi taka sama lub podobna, ale chociaż mając ubezpieczenie, nie będziemy musieli obawiać się losami pożyczki, jeśli zachorujemy lub stracimy pracę.

Porównanie ofert

Aby być przekonanym, że składamy wniosek w tym banku, w którym rzeczywiście otrzymamy najkorzystniejszą ofertę, najlepiej jest po prostu przejrzeć aktualną porównywarkę finansową. Jest to niezastąpione narzędzie, pozwalające naświetlić sytuację w konkurencyjnych bankach.

Data publikacji: 10/07/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię