Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Na co zwracać uwagę przeglądając rankingi kont osobistych

W Internecie nie brakuje aktualnych pomocy adresowanych do klientów banków. Dzięki nim bez problemu możemy dowiedzieć się chociażby, na jakie produkty finansowe warto zwrócić uwagę w tym sezonie.

Jeśli tylko uważnie będziemy wczytywać się w rankingi finansowe, a także porównywarki produktów bankowych, to mamy dużo większe szanse na wybranie odpowiedniego konta osobistego.

Na co zwracać uwagę?

Pewnie wielu osobom wydaje, się że wybieranie konta osobistego, nie jest niczym trudnym. A jednak, gdy tylko zaczniemy zagłębiać się w szczegóły ofert, uświadomimy sobie, że na niektórych z nich możemy nawet sporo przepłacić.

Przede wszystkim porównajmy propozycje banków, pod względem opłat. Na pewno większość z nich będzie reklamować się jako darmowe konta. Ale czy na pewno nic nie zapłacimy, nawet za ich prowadzenie. Z tym bywa różnie. Czasami opłaty naliczane są w wysokości kilku złotych miesięcznie, a czasami można ich uniknąć, jeśli spełnimy konkretne wymagania postawione w regulaminie. W ten sposób możemy albo zaoszczędzić, albo zapłacić kilka złotych miesięcznie, co w skali roku jest opłatą wynoszącą nawet 100 złotych.

Dostęp do innych produktów bankowych

Nie zapominajmy także o innych produktach bankowych, z których być może w niedalekiej przyszłości będziemy korzystać. Posiadanie konta bankowego jest doskonałą furtką do kredytów, lokat, a także rozmaitych funduszy inwestycyjnych. W związku z tym warto dowiedzieć się, czy akurat kredyty w interesującej nas placówce bankowej, wyróżniają się atrakcyjnymi kosztami, czy jednak są one bardzo drogimi produktami finansowymi. Podobnie jest z lokatami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy bank nie jest w stanie zaproponować nam takiego samego zysku. Oczywiście oferty handlowe z biegiem lat zaczynają ulegać zmianom. Ale jeśli oferta mocno się pogorszy, zawsze w takiej sytuacji możemy poszukać sobie innego banku, z którym nawiążemy współpracę.

W porównywarkach finansowych, znajdziemy także informacje na temat tego, czy konkretny bank bierze udział w różnych promocyjnych akcjach. Ostatnio bardzo popularne są zwroty pieniędzy za dokonywane transakcje w partnerskich sieciach handlowych. Niektórzy klienci mogą na tym zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku.

22/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię