Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania u dewelopera na kredyt?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania u dewelopera na kredyt?

Deweloperzy w ostatnich miesiącach nie mogą pod żadnym pozorem obawiać się niżu w sprzedaży swoich mieszkań. Sam projekt „Mieszkanie dla Młodych” napędza klientów na nieruchomości z rynku pierwotnego. Wszystko wydaje się bardzo proste i piękne. Zawieramy kredyt mieszkaniowy z bankiem, pieniądze przeznaczmy na zakup nowego mieszkania, które już wystarczy urządzić. A jeśli jeszcze dodatkowo korzystamy z dotacji na wkład własny, to wydaje nam się, że trafiła nam się najlepsza oferta kredytu. Kupując jednak mieszkanie w taki sposób, trzeba być wyjątkowo czujnym zarówno w przypadku umów kredytowych oraz umów podpisywanych z deweloperem.

Firma deweloperska musi wywiązać się z umowy

To wydaje się logiczne. Ale niestety na wszystkie firmy sprzedające mieszkania młodym osobom, prawie ¾ dopuszcza się różnych nadużyć, które komplikują proces odebrania nieruchomości przez nabywców. Dlatego nie powinniśmy szybko zawierać umowy czując pod sobą presję tego, że na pewno nam wsparcie finansowe przejdzie koło nosa. Wręcz przeciwnie, konkretna firma deweloperska, może niestety wykorzystywać zapędy młodych osób do posiadania własnego M. W umowie mogą znaleźć się niezgodne z prawem konsumenckim klauzule. Koniecznie trzeba być na nie wyczulonym, ponieważ łamią one prawo.

Na przykład w umowie nie może znaleźć się adnotacja, że deweloper w każdej chwili może zmieniać sobie treści zawarte w umowach. Ponadto nie może być wyłączeń w umowie, do wad znalezionych w zakupionym lokalu. W takich sytuacjach konsument staje na przegranej pozycji.

Właściciele budynku mogą zgłaszać odwołania nawet przy odbiorze budynku. Mianowicie w sytuacji kiedy, mieszkanie okaże się nie mieć takiej powierzchni, jaka została zadeklarowana w umowie, a także jeśli klient znalazł różne wady w lokalu mieszkalnym.

Umowa deweloperska, a kredyt

Bardzo często w sytuacji starania się o mieszkanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, trzeba zgrać jednocześnie podpisanie umowy, wraz z podpisaniem umowy kredytowej. Wszystko dlatego, że deweloperzy prawie zawsze życzą sobie opłacenia zadatku w wysokości kilkudziesięciu procent wartości całego mieszkania. Okazuje się, że jest to kwota zbyt wysoka, by wyłożyć swoje oszczędności. Zwłaszcza w przypadku osób młodych. Natomiast kredyt na dom rzeczywiście rozwiązuje ten problem.

Osoby nie mające w tym temacie doświadczenia mogą, a nawet powinni skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego lub porównywarki kredytów ( https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt ). W ten sposób możemy wstępnie wyselekcjonować najlepsze oferty i mieć pewność, że nie podpiszemy umowy na niekorzystnych dla nas warunkach.

Data publikacji: 10/05/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię