Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Negocjuj warunki kredytu

Idąc do banku po kredyt gotówkowy, oczekujemy na gotową ofertę, na jaką się zgodzimy lub nie. Jeśli nie jest dla nas zbyt atrakcyjna, to dziękujemy, i zaczynamy szukać korzystniejszej opcji w konkurencyjnej placówce. Jeśli jednak tak dalej pójdzie, to niestety zaczniemy tracić bardzo dużo czasu na chodzenie po bankach z prawdopodobieństwem, że ostatecznie nic nie załatwimy. Mało komu przychodzi do głowy, żeby spróbować negocjować warunki kredytu.

Warto zacząć od początku

Pewnie taka zasada wydaje się całkiem śmieszna. Ale rzeczywiście, jeśli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, to najpierw powinniśmy zorientować się jakie warunki oferują wszystkie banki. Może się okazać, że kompletnie nie mieliśmy pojęcia o tym, jak wylicza się rzeczywiste oprocentowanie. Wiadomo jest, że zwykłe oprocentowanie będzie wynosiło od 5 do 10% procent. Ale przy okazji nie powinniśmy zapominać o doliczaniu prowizji, czy też ubezpieczenia. Najlepsze odzwierciedlenie wszystkich ofert znajdziemy w porównywarce finansowej.

Czego oczekujemy od kredytu?

Nie zapominajmy również o naszych oczekiwaniach wobec kredytu? Jednym osobom będzie zależeć na tym, żeby kredyt był koniecznie tani. Innej osobie będzie znowu zależeć na tym, żeby ubezpieczenie pod żadnym pozorem nie było obowiązkowe. Takich oczekiwań może być naprawdę bardzo dużo. Każdy klient może sugerować się tym, co będzie dla niego w danej chwili najkorzystniejsze.

Pamiętajmy również, że w chwili obecnej jest bardzo duża różnorodność kredytów gotówkowych. Wśród nich wymienimy między innymi kredyty gotówkowe udzielane online, lub w ciągu 15 minut. Nie zapominajmy także o produktach finansowych bez zabezpieczeń, lub też udzielanych bezpośrednio w oddziale, natychmiast dając gotówkę klientowi.

Najczęściej jednak zwracamy uwagę na ostateczną cenę. Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym, którego oprocentowanie rzeczywiste będzie wahać się od 5 do 40%. Zatem widzimy bardzo duże różnice między ofertami. Na rynku są dostępne również chwilówki z oprocentowaniem początkowym 0%. Jeśli mamy problem z wyliczeniem raty oraz wszystkich kosztów kredytu, dobrym pomysłem będzie na przykład skorzystanie z kalkulatora finansowego. Zwykle możemy go znaleźć na stronie internetowej banku, w którym chcemy zaciągnąć kredyt.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię