Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nie daj się naciągnąć – bierz pożyczki od uczciwych firm

pozyczka
Tak jak sektor bankowy jest mocno regulowany przepisami prawnymi, tak niestety na płaszczyźnie firm pozabankowych, nadal pozostaje wiele nieścisłości. Luki w prawie, a także brak konkretnych definicji firm pozabankowych powoduje, że na pożyczkach, chcą zarobić również nieuczciwe osoby. Warto zatem dowiedzieć się w jaki sposób znaleźć uczciwego Pożyczkodawcę, który na pewno nie doprowadzi nas do spirali długów. W końcu są one zobowiązane do przestrzegania przepisów zasad w Kodeksie Cywilnym, jak i również w ustawie antylichwiarskiej.

Jak wybrać uczciwą firmę pożyczkową?

Zastanawiasz się nad tym, jak w gąszczu wszystkich ofert, rzeczywiście natrafić na taką, która okaże się względem Ciebie w 100% uczciwa? Nie zniechęcaj się opiniami Klientów, którzy rzeczywiście mieli nieprzyjemne doświadczenia z firmami pożyczkowymi. Umiejętne poszukiwanie renomowanych marek, pozwoli Ci na znalezienie tego, czego rzeczywiście potrzebujesz. Kieruj się naszymi prostymi wskazówkami, a na pewno trafisz na stronę solidnego i zaufanego Pożyczkodawcy.

Co możesz zrobić, by znaleźć rzetelną firmę pożyczkową:

  • Przeszukać rankingi – wiele serwisów internetowych, zajmujących się tematem pożyczek pozabankowych, przeprowadza regularne rankingi na najlepszą lub najtańszą firmę pożyczkową. Dzięki temu masz możliwość zobaczyć nazwy firm, które są nieustannie polecane przez wielu specjalistów. W ten sposób zostajesz nakierowany na Pożyczkodawców, działających zgodnie z polskim prawem.
  • Sprawdzić opinie innych Klientów – kolejną wskazówką mogą okazać się osoby, które niestety nie mają dobrych wspomnień po współpracy z nieuczciwymi firmami. Trzeba wziąć pod uwagę, że są to najczęściej firmy lokalne, które wywieszają swoje reklamy na przystankach autobusowych lub słupach ogłoszeniowych. Można powiedzieć, że jest to firma „Krzak”, nie wiadomo kto ją prowadzi i gdzie posiada swoją siedzibę.
  • Zweryfikować dane kontaktowe firmy pożyczkowej – Uczciwa firma nie będzie miała żadnego problemu z tym, żeby udostępnić wszystkie swoje dane kontaktowe, łącznie z numerami NIP lub KRS. Jeżeli w ofercie widnieje wyłącznie adres mailowy bądź numer telefonu, zwiększ swoją czujność.
  • Sprawdzić czarną listę firm, prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego – Bardzo często na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego pojawiają się informacje o działaniach nieuczciwych Pożyczkodawców. Wymienione zostają tam różnego rodzaju informacje. Dzięki temu możemy ustrzec się przed nawiązaniem współpracy z nierzetelną firmą, przez którą rzeczywiście moglibyśmy nabawić się samych problemów.
  • Sprawdzić firmy pożyczkowe należące do ZBP – ta zasada na pewno nie zalicza się do żadnych reguł, ponieważ firmy pożyczkowe nie mają obowiązku, by stać się członkiem Związku Banków Polskich. Jednak, jeśli upatrzony przez nas Pożyczkodawca, rzeczywiście znajduje się w ZBP, to jest dla nas informacja, iż bardzo mocno przestrzega wszystkich przepisów ustanowionych dla firm z sektora pozabankowego.
  • Zweryfikować szczegółową ofertę Pożyczkodawcy – dużo informacji na temat danej firmy pożyczkowej możemy uzyskać, studiując dokładnie jej ofertę. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, ile wyniesie nas ostateczny koszt pożyczki, a także w regulaminie co chwilę natrafiamy na niezrozumiałe pojęcia lub zdania, powinniśmy być bardzo ostrożni. Ponieważ w takich ofertach mogą być przemycane informacje o ukrytych kosztach, które jak wiadomo nie są przyjemną niespodzianką.
  • Sprawdzić, czy Pożyczkodawca interesuje się naszą zdolnością kredytową – rzetelny oraz uczciwy Pożyczkodawca, nie udzieli nam pożyczki, jeżeli nasza zdolność kredytowa… nie istnieje. Dlatego trzymajmy się raczej z daleka od firm, które dają nam pieniądze na tak zwane piękne oczy. Ponieważ później możemy mieć bardzo poważne problemy ze spłatą kolosalnych odsetek. Firma, która dba o bezpieczeństwo udzielanych pożyczek, nawet reklamując je jako chwilówki bez BIK, i tak jest zainteresowana naszą zdolnością kredytową. Dzięki temu firma zabezpiecza również swoje interesy, nie udzielając pożyczek osobom, które obecnie nie mogą uporać się z narastającymi długami.

Chociaż powyższe porady mogą wyglądać dość pesymistycznie, tak naprawdę nie należy zrażać się do pożyczek pozabankowych. Na pewno na polskim rynku finansowym ciągle będą pojawiać się osoby lub nawet firmy próbujące wyłudzić od innych jak najwięcej pieniędzy. Jednak wiadomość o ich działalności w dobie Internetu rozprzestrzenia się z prędkością błyskawicy. W związku z tym kierując się powyższymi zasadami, a także własną intuicją, z powodzeniem trafisz na firmę godną zaufania, która udziela pożyczek na interesujących Cię warunkach.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię