Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opóźnienie ze spłatą pożyczki – należy szybko reagować

Gdyby wszyscy klienci rzetelnie spłacali swoje należności, to nie byłoby w ogóle mowy o działaniach windykacyjnych. Niestety często firmy pożyczkowe posiadają takie działy, w których pracownicy kontaktują się bezpośrednio z klientami informując ich o minionym terminie. Jeżeli nie udaje się im skontaktować bezpośrednio, wtedy dział windykacyjny zajmuje się wysyłaniem monitów i innych upomnień. Natomiast klienci zamierzający spłacić swój dług, jednak wnioskujący na nieco dłuższy termin, mogą kontaktować się z tym działem w celu przesunięcia terminu płatności bądź też wygenerowania nowego planu spłaty.

chwilowka

Jeżeli właśnie znajdujesz się w takiej sytuacji, w której faktycznie nie obejdzie się bez obrania nowej strategii w spłacie, ponieważ uregulowanie pożyczki w pierwszym terminie jest niemożliwe. Na stronach pożyczkodawców należy korzystać z zakładki kontakt, zaznaczając temat wiadomości rozmowy jako windykacja.

Wydawać się może, że jedyną konsekwencją jaką poniesiemy z tytułu opóźnienia w spłacie, będzie naliczanie dodatkowych kosztów. Niestety konsekwencje są o wiele poważniejsze. Po pierwsze, oprócz odsetek karnych, do naszego długu doliczane są koszty związane z wysyłanymi monitami i upomnieniami do zapłaty. Jeśli nadal nie będziemy na nie reagować, wtedy niestety będziemy musieli ponieść koszta związane z windykacją długu. Kolejne konsekwencje przewidują wpisanie nas do bazy danych jako dłużników. Nasze nazwiska mogą znaleźć się w takich bazach danych jak Krajowy Rejestr Dłużników, Biuro Informacji Kredytowej, jak i również Biuro Informacji Gospodarczej.

pozyczki

Ostatecznym etapem jest przejście na drogę sądową. Zatem miganie się od zapłaty jest kompletnie nieopłacalne. A może nam przysporzyć jeszcze więcej problemów, nie tylko finansowych. Dlatego zamiast czekać na kroki firmy pożyczkowej wiedząc, że nie dasz rady spłacić pożyczki w terminie, sam wystosuj pismo z prośbą o przesuniecie daty spłaty lub skontaktuj się z działem windykacyjnym, by dowiedzieć się jakie masz w tej sytuacji możliwości.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię