Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Oprocentowanie konta osobistego w banku

Przywykliśmy do tego, że przy zakładaniu konta poszukiwać taki bank, który nie będzie pobierał z tego tytułu żadnych opłat. Ale nie przyszło nam do głowy pewnie to, by poszukać mimo wszystko rachunku, na którym byśmy mogli jeszcze zarabiać. Wydaje się to być absurdalne? Przecież to my jeszcze najczęściej dopłacamy do tego, że możemy przechowywać bezpiecznie pieniądze na koncie, nie musząc wszędzie poruszać się z mniejszą lub większą gotówką.

Na jakie oprocentowanie możemy liczyć?

Chociaż kilka banków faktycznie oferuje możliwość zarabiania już na samym koncie osobistym, to jednak nie należy nastawiać się na zdobywanie kokosów. W tej chwili wszystkie instrumenty finansowe polegające na zarabianiu na odsetkach, niestety są nisko oprocentowane. Lokaty wahają się pomiędzy 2 a 4 procentami. Konta oszczędnościowe oferują od 1 do 3 procent. Zazwyczaj wyższe oprocentowanie proponowane jest nowym klientom.
Jeśli chodzi o oprocentowanie kont osobistych, to waha się ono między 0,01, a 0,50 procent w skali roku. Czyli jak widzimy, rzeczywiście jest to bardzo niewiele. Ale z drugiej strony, lepszy rydz niż nic.

Zalety oprocentowanego konta

Do największych zalet zalicza się oczywiście to, że pozwalają one na zdobywanie chociaż minimalnego zysku. Wiadomo, że przy takim oprocentowaniu, mając na naszym koncie bankowym kilka tysięcy złotych, do naszego salda przybędzie kilkadziesiąt groszy. Czy to się opłaca?
Jeśli każdy jest tego zdania, że duże oszczędności biorą się z małych oszczędności. Tak zresztą brzmi nawet reklama banku ING. Natomiast polskie przysłowie mówi, że ziarnko, do ziarnka, aż zbierze się miarka. Może w skali miesiąca jest to naprawdę minimalny i raczej nieodczuwalny zysk. Ale w skali roku lub kilku lat, uzbiera się kilka złotówek. Na pewno sporą wygodą jest to, że właściciel oprocentowanego konta nie musi już przelewać żadnych pieniędzy na dodatkowe subkonto. Na pewno jest to dużo wygodniejsze. Ponieważ nie tylko pieniądze cały czas pracują, ale dodatkowo mamy je ciągle pod ręką. Dzięki porównywarce finansowej możemy dowiedzieć się, które banki oferują konta z oprocentowaniem dla oszczędzających klientów.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię