Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polacy coraz chętniej biorą kredyt na samochód

Polacy coraz chętniej biorą kredyt na samochód

Czasami lepiej jest dopłacić do czegoś lepszego, niż później wydawać pieniądze na remont starocia. Taka reguła również dotyczy zakupu samochodu. Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zakupi używane auto, które już dawno osiągnęło pełnoletniość, to za każdym razem trzeba będzie w nim coś naprawiać. W skali kilku najbliższych lat wydamy na to bardzo dużo pieniędzy.

Droższy samochód, ale za co?

Pewnie nawet ktoś jest świadomy tego, że opłaca się zakupić o wiele nowszy, ale tym samym również droższy samochód. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć na ten cel wystarczającą ilość gotówki. Wtedy warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego. Jest to produkt finansowy proponowany przede wszystkim osobom, które chcą kupić w miarę nowe auto, ale też do wyboru mają często inne pojazdy, w tym także jachty. Na pewno istnieje wiele cech wspólnych charakteryzujących kredyty samochodowe w różnych bankach.

Przede wszystkim kredyt samochodowy udzielany jest na oprocentowaniu rzeczywistym sięgającym około 5-9%, a także można zaciągnąć go na maksymalny okres wynoszący 120 miesięcy. Z pewnością jest to dla wielu osób dość dogodna sytuacja, ponieważ przez ten okres czasu można spłacić naprawdę niezłą sumę.

Każda oferta może być inna

To jest naturalne, że banki ze wszystkich sił starają się przykuć uwagę klientów. W końcu nie są oni w żaden sposób ograniczeni tym, że mogą zaciągać kredyt wyłącznie w placówce, w której posiadają od dawna konto bankowe. Mogą dowolnie wybierać bank, który będzie miał według nich najkorzystniejszą ofertę. W staraniach o każdego klienta, banki na przykład zwalniają ich z obowiązku zabezpieczania kredytu własnym pojazdem. Ponadto oferują bardzo atrakcyjne zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

Sami ostatecznie podejmujemy decyzje na temat tego, jakie warunki kredytu samochodowego są dla nas najkorzystniejsze, i którą placówkę wybierzemy. Jeśli mamy jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, możemy na przykład przejrzeć oferty zawarte w porównywarkach finansowych.

Data publikacji: 10/14/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię