Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Porównanie kredytów samochodowych, czyli na co zwracać uwagę?

Z kredytem konsolidacyjnym wychodzimy na prostąNiecodziennie interesujemy się jakimikolwiek kredytami, a w szczególności już kredytami samochodowymi. Jednak może przyjść w naszym życiu taki moment, kiedy rzeczywiście będziemy chcieli zakupić nieco droższe auto, ale nie będziemy mogli sobie pozwolić na zakup gotówką.

Kredyt samochodowy, czy to drogi wydatek?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście kredyt samochodowy jest tak bardzo drogim wydatkiem, na który będzie stać jedynie zamożne osoby. Oczywiście trzeba tutaj wziąć pewne priorytety. Jeśli mamy stałą pracę, mamy gdzie mieszkać, to dlaczego nie mielibyśmy sobie pozwolić na zakupienie nowego samochodu. Tym bardziej, że nie martwimy się żadnymi ratami za lokal mieszkalny, który urządzamy.

Oczywiście propozycje banków różnią się między sobą. Mimo, że w każdej ofercie handlowej jest podawane rzeczywiste oprocentowanie, to wyliczenie prawdziwych kosztów w swoim osobistym przypadku wcale nie jest takie proste. Może zatem wyjść na jaw, że niektóre banki w pierwszej kolejności oferują dość wysokie koszta kredytu. Ale jeśli klient spełni określone warunki, wtedy może liczyć na duże zniżki.

Najczęściej jest to zdecydowanie się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego, założenie konta lub lokaty. Dla nas wypełnienie takiego warunku nie będzie żadnym problemem. Ale banki w ten sposób próbują także zdobyć nowych klientów. Dlatego tego typu działania nie są całkowicie bezcelowe.

Porównaj oferty

Porównywarki finansowe są naprawdę zbawiennym narzędziem. Dzięki nim możemy natrafić na trop korzystnych ofert kredytów samochodowych. Ponieważ faktycznie trzeba wykazać się bardzo dużą cierpliwością i wytrwałością, aby porównać ze sobą wszystkie oferty, wchodząc na stronę każdego banku z osobna. Jednak ostatecznie takie działania mogą się opłacić. Jeśli ktoś nie przepada za wyrzucaniem pieniędzy w błoto, to może zaoszczędzić od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko będzie zależeć od naszej zdolności kredytowej, samochodu jaki chcemy kupić, wartości kredytu, a także tego, jakie opłaty życzy sobie konkretna placówka bankowa.

Data publikacji: 10/10/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię