Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Warunki pożyczki internetowej pod zastaw auta

O kredytach samochodowych na pewno mieliśmy okazję niejednokrotnie usłyszeć od klientów bankowych, którzy zadłużyli się by zakupić sobie wy lub używany pojazd. Jednak rzeczywiście, by mieć możliwość zaciągnięcia takiego kredytu, trzeba spełniać oczekiwane warunki. Przede wszystkim klient musi wykazywać się odpowiednią zdolnością kredytową. Niejednokrotnie placówki bankowe, szczególnie przy zakupie nowych samochodów skupiają się także na zebranym wkładzie własnym.
Jak widać, nie dla każdego Polaka, są to warunki możliwe do zrealizowania. Ale to wcale nie oznacza, że trzeba zrezygnować ze wszystkich swoich marzeń. W końcu od czego są specjalne pożyczki pod zastaw samochodu?

pożyczka na samochód

Firma pożyczkowa stawia mniej warunków

Na pewno nie powinniśmy mylić szybkich chwilówek udzielanych na niewielkie kwoty z pożyczkami dedykowanymi na zakup auta. Aby móc ubiegać się o taką pożyczkę, również trzeba spełnić oczekiwane warunki. Nie jest ich jednak aż tak wiele i nie zaliczają się one do aż tak bardzo rygorystycznych jak w przypadku warunków stawianych przez bank.

Do warunków stawianych przez firmy pozabankowe zalicza się między innymi:

– posiadanie ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego, w tym zarówno OC jak i AC
– posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego
– zakup może dotyczyć samochodu nowego lub używanego, ale nie starszego niż 12 lat
– auto powinno należeć wyłącznie do pożyczkobiorcy, a sam pojazd musi być dopuszczony do ruchu

Warunki udzielanej pożyczki

kredyt na samochód

Oprócz tego, że pożyczkobiorca musi spełnić oczekiwania firmy pożyczkowej, to tak naprawdę ma do wyboru określone warunki przy decydowaniu się na taki zastrzyk gotówki. Przede wszystkim możemy wymienić tutaj bardzo duże kwoty pożyczek. Klienci są w stanie pożyczyć nawet do 100 tysięcy złotych, jednocześnie maksymalny okres spłaty wynosi do 6 lat.
Warto zapoznać się także z oprocentowaniem, jak i również RRSO, czyli oprocentowaniem rzeczywistym. W tym przypadku będziemy mówili o średnim oprocentowaniu wynoszącym 6% w skali miesiąca.

Pożyczka na samochód bez BIK

To czego klienci w bankach obawiają się najbardziej, dotyczy sprawdzenia ich danych w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego w przypadku brania pożyczki w firmie pozabankowej kompletnie nie muszą się martwić o przejście przez tą procedurę. Nie tylko dane nie są sprawdzane w BIK, ale również nie dochodzi do weryfikacji klienta w KRD, BIG, czy też ERIF.
Ponadto największą zaletą takich pożyczek jest oczywiście to, iż udzielane są bardzo szybko. Normalnie w bankach musimy bardzo długo czekać na odpowiednią decyzję. Natomiast znowu tutaj w ciągu 24 godzin najczęściej mamy już pieniądze na swoim koncie, którymi można spokojnie dysponować.

Chociaż największym udogodnieniem byłoby zaciąganie takich pożyczek przez internet, na razie nie jest to jeszcze do końca możliwe. Należy wziąć pod uwagę weryfikację wszystkich dokumentów przez agenta firmy pozabankowej. Ale jeśli nie ma on żadnych zastrzeżeń, to jak wcześniej wspomniano, pieniądze są bardzo szybko wypłacane na konto klienta. Kilka firm para bankowych, które udzielają pożyczek również na auta z pewnością znajdziecie w naszych rankingach.

Data publikacji: 14/11/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię