Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pożyczki hipoteczne – produkt finansowy na dowolny cel

Pożyczki hipoteczne - produkt finansowy na dowolny celZnalazłeś się w poważnej potrzebie finansowej? Potrzebujesz bardzo dużego zastrzyku gotówki? Pewnie szybko zorientujesz się, że nie łatwo jest pożyczać pieniądze od znajomych i rodziny, którzy zawsze mówili, że możesz zgłosić się do nich jeśli tylko znajdziesz się w potrzebie. Nie pozostaje Tobie nic innego jak udać się do banku. Ale o jakim w ogóle produkcie finansowym można rozmawiać, jeśli nie możesz lub po prostu nie chcesz się tłumaczyć, na co chcesz przeznaczyć pieniądze?

Pożyczka hipoteczna, rozwiązaniem problemów finansowych

Najlepszym produktem w tej sytuacji będzie pożyczka hipoteczna. Udzielana jest ona w każdym banku.

Wyróżnia się dość atrakcyjnym oprocentowaniem rzeczywistym, wahając się od 4 do prawie 9%. Dlaczego RRSO jest dużo niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego? Przede wszystkim dlatego, że klienci, muszą zabezpieczyć swój dług własną hipoteką. Zresztą właśnie dlatego powstała nazwa pożyczki hipotecznej.

I to też na podstawie wartości hipoteki wyliczana jest suma kredytu, jaka może zostać udzielona. Najczęściej wynosi ona 80-90% wartości nieruchomości. Co daje nam czasami naprawdę okazałą sumę. Maksymalny okres kredytowania wynosi do 25 lat. W związku z tym, nie trzeba się obawiać, iż zostaniemy z długiem w wysokości 200 tysięcy złotych ze spłatą w ciągu 10 lat.

Na co najczęściej zaciągana jest pożyczka hipoteczna? Nie ma na to chyba jednoznacznej odpowiedzi. Ale bardzo często klienci, sięgają po właśnie ten produkt finansowy, jeśli mają świadomość tego, że ich sytuacja w budżecie domowym pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście zanim zostanie udzielona pożyczka hipoteczna, klient przechodzi dokładną weryfikację, czy aby na pewno może otrzymać wsparcie finansowe i będzie w stanie je spłacać.

Najlepsze pożyczki hipoteczne

Gdy już ostatecznie decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, to nie pozostaje nam nic innego, jak również zdecydowanie się na najkorzystniejszą dla nas ofertę. Może na początku wydawać się to bardzo kłopotliwe. Ponieważ takich ofert nie brakuje. Ale nie zapominajmy również o tym, że pomocne okazują się w tej kwestii porównywarki finansowe ( https://finanero.pl/kredyty-hipoteczne/pozyczki-hipoteczne ). Są to narzędzia, w których wyszczególnione są wszystkie najważniejsze parametry oferowane przez banki.

Data publikacji: 10/06/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię