Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Produkt finansowy firm pożyczkowych – szybka pożyczka bez BIK

Produkt finansowy firm pożyczkowych – szybka pożyczka bez BIKBardzo dużo mówi się na temat osób, które zaciągają kolejne kredyty, tylko po to by spłacić zaległe długi. Pewnie zastanawiamy się jak jest w ogóle to możliwe, skoro tradycyjne banki, nie akceptują wniosków niewypłacalnych klientów?

Banki bardziej ostrożne

Komisja Nadzoru Finansowego po kryzysie gospodarczym, który był kilka lat temu, wprowadził wobec banków dodatkowe zabezpieczenia. Przede wszystkim, zanim tradycyjne placówki bankowe zdecydują się na udzielenie kredytu konkretnemu wnioskodawcy, na początku muszą dokładnie sprawdzić jego zdolność kredytową, a także historię spłat poprzednich zadłużeń, jeśli takowe były brane. W związku z tym wszystkie banki są zobowiązane do tego, żeby współpracować z Biurem Informacji Kredytowej. W tym miejscu znajdują się wszystkie nazwiska osób, które mogą stać się potencjalnymi dłużnikami, lub już nimi są. Jeśli tylko takie nazwisko widnieje przy określeniu niewypłacalnego kredytobiorcy, to oczywiście taki klient nie otrzyma kredytu z banku.

Pożyczki bez BIK w instytucjach pozabankowych

Ile razy byśmy nie włączyli telewizora, bądź nie przeglądali różnych stron internetowych, to bardzo często mamy okazję natknąć się na reklamę „Pożyczki bez BIK”. Faktycznie Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła, że z BIK-u obowiązkowo muszą korzystać wszystkie banki. Ale taki warunek nie został już nałożony na pozostałe instytucje, które również zajmują się udzielaniem produktów finansowych takich jak kredyty oraz pożyczki gotówkowe.

Instytucje pozabankowe nie muszą i nie korzystają z pomocy BIK-u chociaż mają taką możliwość. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o zmniejszenie wydatków. Skorzystanie z bazy danych Biura Informacji Kredytowej pociągałoby za sobą dodatkowe koszty.

Jeśli nie BIK, to co?

Należy zwrócić tutaj uwagę na to, że wiele instytucji pozabankowych, oprócz Wonga nie korzysta z Biura Informacji Kredytowej, by nie ponosić większych kosztów oferowanych usług finansowych ( szczegółowe informacje https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-przez-internet ). Jednak mają one swoje sposoby na to, by dość miarodajnie ocenić wypłacalność klienta. Zastępczymi źródłami informacji są jeszcze Biuro Informacji Gospodarczej oraz Krajowy Rejestr Dłużników. Nie mają tam jednak aż tak dokładnych wiadomości jak w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego ponoszą dużo większe ryzyko udzielając pożyczek. Stąd się jednak bierze również dużo większa prowizja oraz oprocentowanie nakładane na chwilówki. Ponieważ zdarzają się klienci, którzy zaciągają kolejną pożyczkę w celu spłacenia poprzedniej, lub po prostu na cele konsumpcyjne, nie mając zamiaru w ogóle spłacać swoich zobowiązań.

Data publikacji: 08/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię