Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Promocyjne oferty kredytów gotówkowych – uważaj, by nie przepłacić

Gdy tylko słyszymy nieco więcej na temat promocji, to od razu takie słowo kojarzy nam się z dużymi zniżkami. Czy rzeczywiście tak jest? Tak naprawdę powinniśmy sobie zapamiętać jedną zasadę, że firmy, a nawet banki nie mogą nic oferować nam za darmo, ponieważ inaczej takie instytucje przestałyby istnieć. Dlatego należy odczarować w swojej głowie pojęcie promocji, jako czegoś, na czym na pewno skorzystamy. W końcu każda placówka bankowa oferująca nam kredyty gotówkowe, chce nie tylko przyciągnąć Klientów, ale również jeszcze na tym zyskać. Oczywiście wcale nie oznacza, że wszystkie promocje są złe, ale nie należy podchodzić do nich tak bezkrytycznie i nie zwracać uwagi na porównanie ich z innymi ofertami.

Uważaj, na to co mówi reklama!

Najczęściej w reklamach kredytów gotówkowych możemy najwięcej usłyszeć na temat bardzo niskiego oprocentowania. Dzięki temu uznajemy, że taka oferta jest dla nas rzeczywiście bardzo korzystna. Jednak tak naprawdę żadna placówka bankowa, nie oferuje nam kredytu gotówkowego, przy naliczaniu wyłącznie samego oprocentowania. W takiej sytuacji należy sobie uświadomić, że banki obciążają swoich Kredytobiorców jeszcze innymi kosztami. Do nich zaliczają się takie koszta, jak prowizja, opłata przygotowawcza, marża, a czasem nawet i obowiązkowe ubezpieczenie. Dlatego może zdarzyć się właśnie tak, że zaciągając kredyt gotówkowy z niewielkim oprocentowaniem, będziemy zobowiązani do zapłacenia bardzo wysokiej prowizji.

Skąd wiedzieć, która oferta jest najkorzystniejsza?

Dla osób, które po raz pierwszy mają zamiar skorzystać z takiego produktu, jakim jest kredyt gotówkowy, wszystkie opłaty oraz określenia dodatkowych kosztów, mogą wydawać się całkiem skomplikowane. Dlatego, nie należy się przejmować, jeżeli coś dla nas nie jest zrozumiałe i nie możemy się odnaleźć w tych wszystkich ofertach. W końcu jest ich za dużo, by samodzielnie prześledzić kolejne produkty.
Jeżeli zależy Ci na skorzystaniu z korzystnego kredytu gotówkowego, sprawdź aktualny ranking, który podpowie jaki produkt rzeczywiście będzie najtańszy, a który wyróżnia się obecnie najwyższym wskaźnikiem RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopą Procentową.

Określ swoje wymagania

Tak naprawdę RRSO jest bardzo mocno uzależnione od wielu czynników. Zatem nie możemy powiedzieć o tym, że będzie stałe w przypadku każdego złożonego wniosku. Tutaj wymienić możemy między innymi sumę, jaką chcemy pożyczyć, okres spłaty, naszą zdolność kredytową, wykupienie ubezpieczenia, czy też to, czy będziemy mieli współkredytobiorców.
Pomocnym narzędziem na pewno są kalkulatory finansowe, ponieważ dzięki nim zdecydowanie łatwiej określimy, ile wyniesie nas miesięczna rata, a także ostateczna suma do spłaty. Jednocześnie możemy sprawdzać, jakie parametry przyjdzie nam przyjąć, jeżeli do tej samej kwoty, będziemy skracać lub wydłużać okres spłaty.
W każdej sytuacji, bez względu, czy chcemy skorzystać z promocji, czy też nie, należy skupić się na wszystkich warunkach umowy. Dzięki temu dowiemy się z jakimi konkretnie opłatami będziemy mieli do czynienia.

Publikacja:

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię