Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sposób na niskie koszta kredytu samochodowego

Sposób na niskie koszta kredytu samochodowego

Jeśli jesteśmy oszczędnymi osobami, to na pewno będzie nam również zależeć na tym, aby zaciągnięty kredyt samochodowy okazał się jak najbardziej atrakcyjny cenowo. W tej sytuacji trzeba mieć świadomość tego, iż na cenę kredytu samochodowego wpływa co najmniej kilka różnych czynników.

Tani kredyt, to kredyt który…

W bankach istnieje zależność, że im więcej pożyczamy i im szybciej spłacamy, tym mniejsze z tego tytułu ponosimy koszty. Jest to bardzo istotne w szczególności, że pożyczając tą samą kwotę, ale spłacając ją w innym terminie możemy zapłacić zupełnie inne odsetki.

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że główne różnice w kosztach znajdują się w ofertach różnych banków. Wystarczy zacząć od tego, że jeden bank może wyróżniać się oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 5 procent, a inny już 9%. Duży wpływ na koszty kredytu ma również prowizja, marża, a także ubezpieczenie, które w wielu placówkach jest opłatą obowiązkową.

Negocjacja kosztów kredytu samochodowego

Może faktycznie nie w każdym banku możliwe jest negocjowanie indywidualnych warunków umowy kredytowej. Ale banki same w sobie proponują wiele zniżek, jednak przy spełnieniu określonych warunków.

Do takich warunków zalicza się na przykład założenie konta osobistego w danym banku, wykupienie ubezpieczenia, bądź też przedstawienie dowodu zakupu samochodu. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Aby się z nimi zapoznać, trzeba byłoby każdą ofertę obejrzeć z osobna. Najważniejsze jest to, byśmy wybrali taki kredyt, z którym nie będziemy mieli żadnych problemów podczas spłaty. A jeśli nadal nie wiemy, na jakich produktach zawiesić swoje oko, to dobrym pomysłem będzie przeanalizowanie porównywarki finansowej. Na pewno znajdziemy taki produkt, który nas zadowoli w stu procentach.

Kredyt i wcześniejsza spłata

Często zastanawiamy się, czy spłacając kredyt przed terminem możemy jeszcze zaoszczędzić na tym określoną sumę pieniędzy. Poniekąd jest to logiczne. Ale nie wszystkie banki się na to godzą. W końcu oznacza to utratę zarobków na odsetkach. Dlatego jeśli mamy w zamiarze dokonanie takiego kroku, zorientujmy się, czy czasem do wcześniejszej spłaty, nie będziemy zmuszeni jeszcze dopłacać.

Data publikacji: 10/14/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię