Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Starego auta możesz nie kupić za pieniądze z kredytu

Starego auta możesz nie kupić za pieniądze z kredytuCzy Twoje stare auto odmawia Ci posłuszeństwa? Pewnie już niejednokrotnie chciałeś się z nim wybrać na złom, i wrócić na piechotę. Już dawno doszło by do takiego zachowania, jeśli faktycznie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup nowego auta za gotówkę. Niestety wiadomo, że realia są zupełnie inne, i nie każdego stać na taki wydatek.

Kredyt samochodowy, ale na nowsze auto

Jeżeli Twoje auto już od dawna jest pełnoletnie, zapewne kusi Cię, żeby zakupić samochód o kilka lat młodsze. W tym celu nawet wybierasz się do banku z prośbą o wycenę kredytu samochodowego. I tu Cię może spotkać niestety niemiła niespodzianka. Mianowicie pani w okienku, może odmówić Ci udzielenia kredytu, ponieważ obiekt Twoich westchnień jest po prostu za stary. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia Pierwsze polega przede wszystkim na tym, że szukasz innej placówki bankowej, aż w końcu przychylnie podejdą do Twojego planowanego zakupu. Tutaj możesz także ostatecznie skusić się także na kredyt gotówkowy. W końcu używane auto starsze niż dziesięcioletnie może kosztować maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych. Jednak innym, i jednocześnie dużo ciekawszym rozwiązaniem będzie mimo wszystko skupienie się na samochodzie o wiele nowszym i droższym. Kredyt samochodowy także będzie miał zdecydowanie większą wartość, ale czy jest sens zaciągać dług na stare auto, które znowu będzie się psuło?

Kalkulacja

Tutaj warto dokonać bardziej szczegółowej kalkulacji. Może się okazać, że nowsze auta, które nas będą ewentualnie interesować, nie są dużo droższe w porównaniu do wcześniej wyszukanego modelu. Jeżeli różnica znajduje się w zasięgu naszych możliwości, to nie ma się nad czym zastanawiać. Poza tym trzeba także uwzględnić wszystkie koszta związane z naprawami samochodu dużo starszego. W końcu zawsze podczas jazdy znajdzie się coś, co trzeba będzie naprawić. Jednak to drugie rozwiązanie ma większy sens. Przynajmniej za kilka lat nie będziemy musieli się zastanawiać nad wymianą auta na nowsze. A będzie to o wiele trudniejsze, ponieważ prawdopodobnie będziemy za stare auto spłacać jeszcze kredyt samochodowy. Pomocnym narzędziem przy wyborze najkorzystniejszego dla nas kredytu samochodowego może okazać się porównywarka finansowa.

Data publikacji: 10/10/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię