Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szanujmy pieniądze z pożyczki hipotecznej

Szanujmy pieniądze z pożyczki hipotecznejPożyczka hipoteczna wyróżnia się tym, że bez najmniejszego problemu można pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Jednak należy pamiętać, że różni się ona zdecydowanie od pożyczek gotówkowych, ponieważ mamy szansę pod zastaw hipoteki pożyczyć naprawdę duże sumy pieniędzy.

Duża suma na cele konsumpcyjne

Skoro jest to produkt finansowy, który z powodzeniem możemy przeznaczyć na wybrane przez siebie cele konsumpcyjne, to na pewno jest spora pokusa, żeby zaszaleć. W końcu nie każdy ma do czynienia z tak dużymi kwotami.

Na pewno nie powinniśmy zaciągać pożyczki hipotecznej bez większego zastanowienia i mając w planach, że pieniądze wyda się na bieżące potrzeby. Albo co gorsza, że pieniędzmi będziemy gospodarować dopiero wtedy, kiedy już będziemy mieli je w posiadaniu. W końcu jest to produkt finansowy, który wymaga zastawienia swojej nieruchomości.

Zanim decydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę hipoteczną, zastanówmy się kilkakrotnie, na co tak naprawdę przeznaczymy pieniądze. I czy te wydatki rzeczywiście będą warte tego, aby nasze mieszkanie lub dom jednorodzinny zostały obciążone hipoteką. Jeżeli nam się powinie noga podczas spłacania, wtedy nasz lokal mieszkalny przejdzie na własność placówki bankowej.

Na co najczęściej pożyczamy pieniądze?

Z pożyczki hipotecznej bardzo chętniej pożyczamy w chwili, kiedy chcemy zakupić mieszkanie lub wybudować dom. Mimo, że oprocentowanie jest nieco wyższe od kredytu mieszkaniowego, to dla nas komfortową sytuacją jest chociażby to, że nie musimy się tłumaczyć z naszych wydatków. Ponadto w przypadku pożyczki hipotecznej nie jesteśmy zobowiązani do posiadania wkładu własnego. Co zresztą w ostatnich sezonach stało się sporą barierą w próbie otrzymania kredytu mieszkaniowego, szczególnie przez młode osoby.

Innym bardzo pospolitym wydatkiem z pożyczonych w ramach hipoteki pieniędzy, jest remont mieszkania, zakup samochodu lub wydatki związane z leczeniem bądź rehabilitacją. Każdy jednak musi sam sobie odpowiedzieć zgodnie z własnym sumieniem, czy pożyczka hipoteczna jest mu naprawdę niezbędna, czy może jednak jest to wyłącznie widzi mi się. A jeszcze istotniejsze jest to, czy będziemy w stanie ją spłacić.

Data publikacji: 10/07/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię