Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego, a wcześniejsza spłata

Kredyt gotówkowy, jest niczym innym jak zobowiązaniem finansowym wobec konkretnej placówki bankowej. Jest to naprawdę dogodne rozwiązanie dla osób potrzebujących gotówki, a przy okazji nie mających chęci, by tłumaczyć się, na co te pieniądze zostaną przeznaczone. W końcu największą cecha charakterystyczna kredytów gotówkowych jest to, iż można zaciągać je na dowolny cel konsumpcyjny. Najważniejsze jest oczywiście to, byśmy sobie dokładnie wcześniej wyliczyli, czy jesteśmy w stanie spłacić kredyt gotówkowy, czy jednak możemy mieć z tym pewne kłopoty.

Banki oczekują ubezpieczenia kredytu

Coraz częściej placówki bankowe oczekują od swoich kredytobiorców wykupienia polisy na kredyt gotówkowy. W jednych siedzibach, nadal jest to wydatek dobrowolny. Ale w innych wykupienie ubezpieczenia staje się obowiązkiem otrzymania kredytu. W takim razie możemy domniemać, że do kosztów kredytu, należy doliczyć kolejną stawkę. Ile tak naprawdę zapłacimy za kredyt gotówkowy wraz z ubezpieczeniem? To wszystko zależy od szczegółowej oferty konkretnego banku.

W jednej placówce będzie to kwota sięgająca około kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Dlatego nawet nie poczujemy, że doliczono nam dodatkowe koszta. Natomiast inne banki starają się zachęcić kredytobiorców do zapłacenia wysokiego ubezpieczenia, przez co zwolnią ich z opłat związanych z prowizją. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że mowa jest o kwocie wynoszącej nawet kilka procent całej wartości pożyczanej sumy. Jeżeli pożyczamy kilkadziesiąt tysięcy złotych, ubezpieczenie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Takie oferty jednak nie do końca są dla nas korzystne. Ponieważ płacimy wysoką prowizję, tylko z innego tytułu. Tytułu polisy.

Wcześniejsza spłata kredytu

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre banki nie mają nic przeciwko temu, żeby wcześniej spłacić pożyczkę. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu ofertę, powinniśmy jeszcze zorientować się, czy w związku z tym poniesiemy jakiekolwiek konsekwencje. Niektóre placówki bankowe, z tego tytułu życzą sobie doliczenia dodatkowej prowizji. Inne zaś zachowują się bardzo uczciwie i decydują się na zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia. Oczywiście nie będziemy mówić o pełnej kwocie wydanej na polisę. Jednak to nie zmienia faktu, iż możemy otrzymać spory procent zapłaconego ubezpieczenia. W porównywarkach finansowych można znaleźć oferty kredytów gotówkowych, które faktycznie oczekują zapłaty ubezpieczenia, ale nie robią również żadnych problemów ze zwrotem poniesionych kosztów, w przypadku wcześniejszej spłaty należności.

21/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię