Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

bank Świeżo upieczeni kierowcy, chcieliby się jak najszybciej stać się właścicielami wymarzonego samochodu i przejechać nim cały świat. Jednak zanim dojdą do tego statusu, muszą rzeczywiście zakupić auto, a następnie je ubezpieczyć obowiązkowym OC. Po wykupieniu korzystnej polisy pozostaje im wyłącznie bezpieczna i bezkolizyjna jazda. Lata mijają, a oni pewnie są ciekawi, jak po tym czasie wygląda ich historia OC.

W chwili obecnej jest to możliwe do sprawdzenia. A wszystko dzięki danym udostępnianym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Czym jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

W ramach ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 roku powołano do życia specjalną instytucję, która nazywana jest właśnie Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, w skrócie UFG. Instytucja ta zajmuje się niestandardowymi przypadkami. Jeśli do szkody doszło z przyczyny kierowcy nie mającego obowiązkowego OC, lub Ubezpieczyciel, który sprzedał polisę znajduje się w upadłości, wtedy tego typu okolicznościami zajmuje się właśnie UFG. To właśnie w tej instytucji znajduje się historia każdego pojazdu.

Ustalanie zniżek

To jest normalne narzędzie pracy dla każdego agenta ubezpieczeń, który przy pomocy tego systemu jest w stanie ocenić bezszkodową jazdę swojego klienta. Na podstawie wglądu do historii OC oraz AC, może zaproponować korzystne zniżki. Ubezpieczyciel po wprowadzeniu numeru PESEL klienta ma dostęp do wszystkich wymaganych informacji.

Czy jednak do tych samych informacji ma dostęp każdy kierowca opłacający regularnie składki ubezpieczenia komunikacyjnego? Okazuje się, że nie jest to skomplikowane. Po wejściu w system należy jedynie wpisać numer VIN, oraz numer rejestracyjny. W ten sposób kierowca uzyska wiadomość, o tym czy ma aktualne OC, oraz w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym, zostało ono zakupione.

Wgląd do 5-letniej historii ubezpieczenia komunikacyjnego OC, również zostało udostępnione przez UFG dla każdego klienta. Istnieje szansa bezpośredniego kontaktu z UFG. Tam kierowcy pozyskają aktualne informacje na temat zniżek. Inną drogą pozyskanie informacji jest poczta. Dzięki temu również można dowiedzieć się jakie przysługują maksymalne zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne.

UFG udostępnia formularz za pomocą, którego bezpłatnie można sprawdzić czy pojazd ma wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej: http://www.ufg.pl/web/guest/sprawdzenie-oc-sprawcy-wypadku

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię