Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W jaki sposób należy rozpocząć inwestowanie na giełdzie?

Najważniejszym krokiem po podjęciu decyzji o chęci grze na giełdzie, jest poszukanie biura maklerskiego, czyli pośrednika. Od wyboru biura maklerskiego mogą być zależne nasze zyski lub straty oszczędności. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na:

– opłaty – jakich należy spodziewać się opłat za otworzenie i prowadzenie rachunku. Ważne są również wszelkie prowizje pobierane przez pośrednika i za co są one naliczane. Każde biuro maklerskie pod tym względem może mieć inną ofertę.

– ofertę dodatkową –  czasami biura maklerskie dla stałych klientów oferuje dodatkowe usługi. Przykładami może być serwis informacyjny w Internecie lub możliwość oglądania notowań na bieżąco

– wiarygodność pośrednika – należy sprawdzić, czy biuro maklerskie nie posiada żadnych zadłużeń i czy wywiązuje się ze wszystkich transakcji wobec swoich klientów.

– doradztwo – niektóre biura maklerskie posiadają swoich doradców. Warto zapoznać się z ich kompetencjami, a także czy za ich pomoc pobierana jest jakaś opłata.

– dostępność – czy możliwe jest skontaktowanie się z biurem maklerskim, jeśli tak to w jaki sposób, czy bezpośrednio i w jakich godzinach.

– platformę internetową – obecnie istotna okazuje się platforma internetowa, przez którą można swobodnie składać zlecenia na poszczególne transakcje. Należy sprawdzić, czy biuro maklerskie posiada własny serwis w Internecie i jak wygląda jego funkcjonowanie.

 

Po wyborze biura maklerskiego, należy już tylko zainwestować swoje oszczędności, czyli wpłacić na swoje konto pieniądze i zacząć grać na giełdzie.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię