Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W jaki sposób podejmuje się decyzję o inwestowaniu w fundusz?

Rozsądne inwestowanie fundusz wymaga podjęcia kilku podstawowych kroków:

– pierwszym z nich jest określenie na jaki cel zamierza się zaoszczędzić pieniądze. To pomoże określić na jakie efekty jesteśmy nastawieni i jednocześnie na jakie straty powinniśmy być przygotowani.

– drugim krokiem jest przedstawienie swojej sytuacji rodzinnej, zawodowej oraz finansowej w sposób realny

– należy również zastanowić się nad czasem, jak długo zamierzamy inwestować. Fundusze inwestycyjne, by zwrot okazał się satysfakcjonujący, wymagają raczej długoterminowego inwestowania. Warto trzymać się zasady: im krócej chcemy inwestować, tym mniej oszczędności powinno się przeznaczać na ten cel. Fundusz rynku pieniężnego będzie odpowiedni na inwestycje krótkoterminowe, czyli trwające do roku. Fundusze obligacji oraz rynku pieniężnego są odpowiednie dla inwestycji średnioterminowych, mieszczących się w okresie od roku do 5 lat. Inwestycje długoterminowe (trwające dłużej niż 5 lat) powinny być objęte najbardziej ryzykowne działania, czyli inwestycje na funduszach akcji.

– realne ocenienie jaki stopień ryzyka jesteśmy w stanie tolerować. Im wyższa stopa zwrotu, tym większe ryzyko straty.

– realne określenie oczekiwanego zysku

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię