Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W jaki sposób spłaca się pożyczkę na dowód bez zaświadczeń?

W jaki sposób spłaca się pożyczkę na dowód bez zaświadczeń?

W ostatnim czasie na popularności zyskują pożyczki, które przy zawieraniu umowy wymagają minimum formalności. Rzeczywiście stała się to dość poważna konkurencja dla tradycyjnych banków, które zanim wydadzą jakąkolwiek transzę gotówki klientowi, najpierw dokładnie prześwietlają zdolność kredytową klienta. Taka procedura została wprowadzona w wyniku zmiany przepisów przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Zalety szybkiej gotówki

Osoby, potrzebujące szybkiego zastrzyku pieniężnego, zwykle wydają pożyczone pieniądze na konsumpcję. Wydatki związane z wakacjami, świętami, uroczystościami rodzinnymi, często wykraczają poza średnie możliwości finansowe. Ale nie zapominajmy, że również chętnie sięgamy po takie pożyczki w sytuacji niespodziewanych wydatków, kiedy to zepsuje nam się samochód, bądź musimy wyremontować swoje mieszkanie. Niewielki odsetek pożyczkobiorców korzysta z kredytów, by spłacić wcześniejsze zadłużenia.

Na pewno osoby, które nie mają stałych dochodów z tytułu do pracy, lub mają jakieś nieuregulowane płatności, w placówkach bankowych nie mają co liczyć na kredyt. Dlatego jedynym rozwiązaniem stają się instytucje pozabankowe. Większość z nich rzeczywiście kompletnie nie interesuje się historią klienta, a także jego dochodami. W zamian za to oferują pożyczki bez zaświadczeń na niewielkie kwoty, z krótkim terminem płatności. Najczęściej za pierwszym razem można pożyczyć około 1000 złotych na okres do 30 dni.

Wiele instytucji pozabankowych chcąc przyciągnąć do siebie klienta oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Promocja polega na tym, że klient oddaje dokładnie tyle ile pożyczył. Jest to świetna oferta dla osób korzystających po raz pierwszy z takich produktów, oraz nie mających zbyt wiele możliwości, by oddawać naliczone odsetki.

Czy na pewno wszystkie instytucje pozabankowe wydają kredyt bez zaświadczeń?

O tym można przekonać się przeglądając wszystkie oferty chwilówek, czyli szybkich kredytów. Niektóre z firm są bardziej ostrożne i skan dowodu osobistego może się okazać dla nich mało wystarczający. W związku z tym na co jeszcze mogą zwrócić uwagę przy rozpatrywaniu wniosku od klienta? Na pewno na to, czy nie są już niewypłacalnymi dłużnikami. Do tego celu służy specjalny rejestr dłużników. Jeśli klient na nim widnieje, to dla firmy jest to znak ostrzegawczy, że dana osoba niekoniecznie jest skora do spłacania swoich należności. Innym zabezpieczeniem jest poproszenie potencjalnego kredytobiorcy o wyciągi bankowe sprzed ostatnich kilku miesięcy. Dzięki temu parabank ma świadomość, iż klient ma źródło utrzymania, a co za tym idzie także warunki do spłaty chwilówki.

Po więcej informacji i porównania pożyczek internetowych zapraszamy do działu : https://finanero.pl/pozyczki/pozyczka-za-darmo.

Data publikacji: 06/07/2015
Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię