Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W jaki sposób wybrać maklera online?

Internetowe biuro maklerskie jest bardzo ciekawą propozycją dającą wiele możliwości inwestowania wolnych środków finansowych. Zanim wybierze się maklera online, należy porównać między sobą dostępne biura maklerskie pod względem:

– opłat – Warto spojrzeć, na to czy biuro maklerskie pobiera prowizje od każdej transakcji, bądź od zlecenia niezależnie ile będzie obejmowało transakcji. Należy przyjrzeć się swoim zleceniom, czy są one niestandardowe, czy są to jednak zwykłe przelewy i ile ich jest, a także czy korzysta się z takich możliwości jak sprawdzanie notowań czy najnowszych informacji dotyczących giełdy. Każdy makler pobiera prowizję zależnie od kwoty, trzeba zatem sprawdzić, ile wynosi już minimalna prowizja na przykład od kwoty nie przekraczającej 2500 złotych.

– pracowników – Najlepszą metodą na sprawdzenie wiedzy merytorycznej pracowników, jest zadzwonienie do biura i przepytanie ich o wiadomości zawarte na stronie internetowej. Podczas zadawania pytań dotyczących inwestycji, warto zadać kilka pytań z zakresu funkcjonowania aplikacji internetowej. Biuro maklerskie, nie posiadające obsługi klientów, w razie kłopotów lub jakichkolwiek wątpliwości nie udzieli pomocy inwestorowi. Wtedy należy szukać innego maklera.

– profilu – Wymagania inwestora charakteryzują potrzeby oraz oczekiwania od biura maklerskiego. Inwestor sam musi odpowiedzieć sobie na pytania, czy zdecyduje się na zdalne aplikacje, czy będzie korzystał z analizy technicznej, notowań, opinii oraz rekomendacji. Należy ocenić poziom swojej samodzielności podczas inwestowania, czy jednak będzie potrzebna pomoc maklerów. Odpowiedź powinna paść również na zagadnienia, w jakim stopniu warunki kredytowe lub odroczone płatności będą przez inwestora wykorzystywane podczas zarządzania oszczędnościami. Istotne są wszelkie formy inwestowania środkami finansowymi, takie jak obligacje lub fundusze inwestycyjne, i czy biuro maklerskie oferuje wszystkie potrzebne instrumenty.

– back up – jest to zorientowanie się jak działa biuro maklerskie w razie awaryjnej sytuacji. Problemy ze skontaktowaniem się z obsługą w trakcie sesji, świadczą o możliwościach wystąpienia jeszcze większych kłopotów podczas awarii serwera. Takie awarie mogą mieć miejsce, szczególnie jeśli biuro maklerskie korzysta tylko z jednego serwera, oraz provider’a.

– połączenia – Istotna jest prędkość ładowania się witryny. Pomocna może okazać się komenda: ping –t adres.serwera. Dla zorientowania się średniego czasu ładowania się strony, należy zalogować w różnych okresach sesji. Sprawdzane pingi w weekend nie dają wiarygodnego obrazu. Nie należy również sugerować się subiektywnymi opiniami innych inwestorów, ponieważ każdy z nich posiada inne oprogramowanie oraz inną konfigurację komputera.

– aktualności – Zweryfikowanie z jakiego okresu pochodzą ostatnie aktualizacje, pozwolą stwierdzić, czy biuro na bieżąco informuje swoich klientów o wszystkich zmianach, czy jednak nie przykłada się profesjonalnie do obsługi internetowej.

– funkcjonalności –  Profesjonalne biuro maklerskie, powinno posiadać demo aplikacji transakcyjnej. Funkcje powinny być dla użytkownika intuicyjne i mało czasochłonne. Nie należy skupiać się na grafice strony, ale na jej użyteczności.

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię