Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

W jakim banku opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

W jakim banku opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?Nad kredytem konsolidacyjnym najczęściej zastanawiają się osoby, które niestety już nie mają z czego spłacać swoich zadłużeń. Oczywiście początkowo bardzo ostrożnie w ogóle podchodzą do tematu konsolidacji wszystkich długów, zastanawiając się nad tym krokiem przynajmniej kilkukrotnie. Jednak widzą, iż wzięcie kolejnej chwilówki w prywatnej firmie pożyczkowej kompletnie mija się celem. W takiej sytuacji zaczynają powoli przekonywać się do tego, że nadeszła najwyższa pora na wybranie najlepszego kredytu konsolidacyjnego.

Oferty kredytów konsolidacyjnych

W chwili obecnej, praktycznie każdy bank pośród swoich produktów finansowych posiada ofertę kredytu konsolidacyjnego. Na początku możemy mieć kłopot z tym, żebyśmy w ogóle wiedzieli na jakie parametry należy zwracać uwagę, w poszukiwaniu najlepszego produktu. Zwykle w pierwszej kolejności chcemy sprawdzać jakie oferowane jest oprocentowanie.

Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest to tylko jeden z kilku różnych kosztów doliczanych do pożyczanego kapitału. Oprócz tego powinniśmy zwracać uwagę na prowizję, marżę, a nawet ubezpieczenia. Całość wszystkich kosztów znajdziemy pod współczynnikiem nazywanym rzeczywistym oprocentowaniem, czyli RRSO.

Gdzie sprawdzać najlepsze konsolidacje?

Pewnie już jesteśmy zmęczeni przeglądaniem kolejnej strony banku, w celu znajdywania wszystkich szczegółów oferty. Dużym ułatwieniem na pewno będzie przejrzenie ogólnych warunków kredytów konsolidacyjnych w jednym miejscu, a jest to możliwe dzięki profesjonalnym porównywarkom lub rankingom finansowym. To właśnie wśród tych narzędzi bez problemu znajdziemy jakie jest RRSO proponowane w poszczególnych bankach. Oprócz tego, będziemy mieli również pogląd na to, w jakim miejscu możemy spodziewać się tak naprawdę możliwości obniżenia kosztów. Na przykład banki bardzo często proponują wykupienie ubezpieczenia, lub nawet założenie konta osobistego, dzięki prowizja zdecydowanie spada. Każdy jednak musi podjąć decyzję ostatecznie i w pełni samodzielnie. Jeśli co chwilę mamy jakieś wątpliwości, wtedy najlepiej jest skorzystać z doradcy finansowego, który dokładnie przekalkuluje nam różne wersje produktów. W ten sposób będziemy mogli skorzystać z bardzo opłacalnego kredytu dla zadłużonych.

Data publikacji: 10/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię