Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Warunki kredytów konsolidacyjnych

Warunki kredytów konsolidacyjnychWzięcie jednego, czy dwóch kredytów nie jest żadnym problemem. Ta sama sytuacja dotyczy pożyczek pozabankowych. Kłopot zaczyna się dopiero w chwili, kiedy nie mamy z czego spłacać swoich zobowiązań finansowych. Kolejne opóźnienia, ponaglenia i monity, nie tylko są bardzo stresujące, ale przede wszystkim są przyczyną naliczania kolejnych kosztów. A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że w przypadku firm pożyczkowych, są one bardzo wysokie.

Konsolidacja długów

Na szczęście mimo rosnących zadłużeń, nadal mamy szansę na to, aby wyjść z tej pozornie beznadziejnej sytuacji. Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie po prostu kredyt konsolidacyjny. Jest to produkt finansowy, który jak sama nazwa wskazuje polega na konsolidacji długów.

Wyobraźmy sobie, że mamy do spłacenia jeden kredyt konsolidacyjny z RRSO wynoszącym 20%, do tego dochodzą raty za sprzęt elektroniczny, oraz 3 chwilówki z bardzo wysokimi opłatami karnymi, za opóźnienia w uregulowaniu długu. Natomiast kredyt konsolidacyjny wyróżnia się stałym oprocentowaniem, na pewno niższym niż suma wszystkich opłat dotychczasowych zobowiązań. Dodatkowo możemy liczyć na przedłużenie okres spłaty, przez co nasza miesięczna rata staje się jeszcze niższa niż dotychczasowe rachunki.

Czy oddajemy więcej?

Po pożyczeniu odpowiedniej kwoty na okres 10 lat, suma kosztów może przewyższać znacząco sumę naszych dotychczasowych długów. Czy w takim razie oznacza, że tracimy na konsolidacji długów? Na szczęście jest to tylko pozorne spostrzeżenie. Ponieważ wystarczy sobie przeliczyć, ile przez te 10 lat zapłacilibyśmy odsetek karnych od wszystkich zadłużeń, które w tej chwili mamy. Chociaż bardziej prawdopodobne jest, że przez ten okres czasu, dawno nasza spraw a znalazłaby się w sądzie.

Już wiemy, że teraz nie dajemy sobie rady z płatnościami, a co dopiero, kiedy zaczniemy się zapętlać w kolejne pożyczki bez BIK-u. które są rzeczywiście dostępne od ręki, ale jednocześnie musimy liczyć się z bardzo wysokimi opłatami. Dlatego nie ma na co czekać. Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny, na pewno okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Data publikacji: 10/08/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię