Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Weź duży kredyt gotówkowy, a mało zapłacisz

Kredyt gotówkowy jest bardzo chętnie wykorzystywany do różnych celów konsumpcyjnych. Raczej nie ma większych problemów z jego otrzymaniem, a ponadto klienci mogą jeszcze wybierać, w jakim banku otrzymają najkorzystniejszą ofertę. Nie można zapominać jednak o tym, że my podejmując decyzję o okresie spłaty, a także wysokości zaciąganego kredytu gotówkowego, także wywieramy wpływ na wysokość odsetek.

Im więcej, tym mniej

Wcale nie będzie tutaj mowy o słynnych słowach piosenki. Ale rzeczywiście ta reguła ma bardzo duże odzwierciedlenie w przypadku kalkulacji kredytu gotówkowego. Ponieważ jak się okazuje, im więcej zamierzamy pożyczyć, tym bank zaczyna być dla nas łaskawszy z naliczaniem wszystkich kosztów związanych z kredytem. RRSO zaczyna powoli słabnąć.

Poza tym, odwrotną regułę możemy odnieść do okresu spłaty kredytu gotówkowego. Mianowicie im więcej dłużej spłacamy, tym niestety nasz dług jest zdecydowanie większy. Oczywiście pozornie, jest dla nas o wiele wygodniejszy, ponieważ miesięczna rata znajduje się w zasięgu naszych możliwości finansowych. Ale przemnażając tą z pozoru niską kwotę przez okres wszystkich miesięcy, ostatecznie otrzymujemy naprawdę wysoką sumę kredytu.

Kalkulator nie gryzie

Gdy wybierzemy się z wnioskiem o nasz najlepszy kredyt gotówkowy do siedziby banku, możemy czuć pewną presję i dokonamy wyboru bez większego przemyślenia. Warto zatem skorzystać z takich możliwości, jakie daje nam kalkulator kredytowy, umieszczany na stronie internetowej banku lub na rozmaitych serwisach poświęconych tematyce finansowej. W ten sposób możemy przymierzyć się do różnych wersji. Czasami będzie opłacało się pożyczać kilka tysięcy złotych więcej, lub zdecydować się na ratę wyższą o kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a spłacić go nieco szybciej.

Nad takimi kalkulatorami kredytowymi możemy spędzać dowolną ilość czasu. Nie martwiąc się, że komuś blokujemy kolejkę. A gdy już zapoznamy się z różnymi możliwościami, wtedy łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję. Dla przypomnienia, wcale nie musimy nawet wybierać się do placówki banku, ponieważ kredyty gotówkowe można bez problemu zaciągać również przez Internet.

22/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię