Strona korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką plików Cookies . Korzystając z niej wyrażasz zgodnę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Zalety kredytu konsolidacyjnegoWiele produktów finansowych niestety wzbudza respekt, przez co niektórzy klienci, mimo szczerych chęci, nie mogą nigdy zdobyć się na odwagę, żeby z nich skorzystać. Nawet jeśli znajdą się w takiej potrzebie, to wolą popełnić wiele błędów, przez co wpadają jeszcze w gorsze tarapaty finansowe. Zamiast jednak podchodzić z dystansem, o wiele lepiej będzie zapoznać się z ich możliwościami. W ten sposób wyciągniemy z nich same najlepsze cechy.

Czym wyróżnia się kredyt konsolidacyjny?

Produkt bankowy zwany kredytem konsolidacyjnym został stworzony z myślą o osobach, które chciałyby ujednolicić wszystkie swoje dotychczasowe raty w jedną. Dzięki temu płacenie rachunków jest nie tylko dużo wygodniejsze, ale również w ten sposób można obniżyć wszystkie koszta nawet o kilkadziesiąt procent. Warto przypomnieć, że oprocentowanie rzeczywiste w przypadku kredytu konsolidacyjnego waha się od około 4 do 9 procent. Jest to na pewno dużo mniej, niż w przypadku kredytu gotówkowego, a już tym bardziej pożyczki pozabankowej.

Kredyty konsolidacyjne wyróżniają się także dłuższym terminem spłaty. W odróżnieniu od chwilówek, jakie należy uregulować w ciągu 30 dni, kredyt konsolidacyjny możemy spłacać nawet przez lat. Natomiast wartość kredytu najczęściej wyliczana jest na podstawie wartości zastawionej nieruchomości.

Kredyt konsolidacyjny, a zła historia kredytowa

Normalnie starając się o kredyt w banku, zawsze jesteśmy dokładnie prześwietlani pod względem naszej historii kredytowej. W tej sytuacji pomocną instytucją bez dwóch zdań jest Biuro Informacji Kredytowej. Jednak w przypadku składania wniosku o kredyt konsolidacyjnej, taka dokładna weryfikacja mijałaby się kompletnie z celem. W końcu klientami mogą być wyłącznie osoby mające już na swoim koncie pewne zadłużenia. Oczywiście banki sprawdzą naszą historię kredytową, ale to będzie miało głównie wpływ na nasze warunki określone później w umowie. Ponadto prawdopodobnie osoby mające dużo poważniejsze zaległości w zadłużeniach, będą musiały wykazać się większymi zabezpieczeniami. Najczęściej będzie chodziło o zastawienie nieruchomości, bądź też poproszenie kogoś o podżyrowanie kredytu.

Data publikacji: 10/09/2015

Powrót

Komentarze

Dodaj Opinię