Ranking kredytów hipotecznych
1 – Kredyt Hipoteczny Bank BGŻ
Oferta: Bank BGŻ posiada w swojej ofercie kredyt hipoteczny z niską marżą. Minimalna kwota kredytu wynosi 50 tys. złotych. Obecnie jeszcze można się starać o przydzielenie kredytu na maksymalnie 40 lat. Oprocentowanie jest zmienne i ustalane z marży oraz sumy stopy referencyjnej Banku BGŻ.
Wysokość marży jest już od 1%, jednak jest dokładniej ustalana na podstawie takich wytycznych jak poziom LTV, kwota kredytu czy też klient posiada inne produkty finansowe w Banku BGŻ.
Dla kogo?
Osoby starające się o kredyt hipoteczny muszą wykazać, że otrzymują oni dochody. Z tytułu o pracę, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o średnich zarobkach z ostatnich 3 miesięcy, w przypadku umowy o zlecenie, ten okres wynosi 6 miesięcy, natomiast jeśli kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą czas ten wydłużasz się do 12 miesięcy.
Zalety:
– Możliwość nie płacenia prowizji za udzielenie kredytu
– Niska marża od 1%
– Atrakcyjne ubezpieczenia dla kredytobiorcy w pakiecie
– Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych – w czasie jednego roku można nie płacić jednej raty, a w ciągu całego trwania spłaty kredytu – 12 rat
– Możliwość dobrania dodatkowej kwoty do 30% na dowolny cel mieszkaniowy
– Wybór rat między stałymi a malejącymi
– Osoby pracujące za granicą, mogą przedstawiać w zaświadczeniu własne zarobki
– Możliwość łączenia dochodów z inną osobą, w celu zwiększenia zdolności kredytowej
– Kredyt hipoteczny nie tylko na budowę domu lub zakup mieszkania, ale również na zakup działki rekreacyjnej, rolnej lub siedliska
– Przy prowadzeniu działalności rolnej, podczas wyliczania zdolności kredytowej, pod uwagę są brane także dopłaty unijne
Wady:
– zmienne oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej oraz marży
– marża ustalana w oparciu o posiadanie innych produktów finansowych w Banku BGŻ, klienci spoza banku mogą się spodziewać raczej wyższej marży
2 – Kredyt Hipoteczny Crédit Agricole
Oferta: Credit Agricole posiada bardzo szeroki wybór propozycji kredytów hipotecznych. Każdy z nich jest dostosowany do konkretnych potrzeb klienta. Wśród nich wymienia się:
– kredyt na mieszkanie – maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat i jest możliwość skredytowania do 90% wartości kupionego mieszkania (spółdzielczego, z rynku wtórnego lub z rynku pierwotnego)
– kredyt na dom – przeznaczony na budowę lub zakup (w tym również ze spółdzielni mieszkaniowej) domu jednorodzinnego lub domku letniskowego. Bank oferuje maksymalny okres spłaty kredytu wynoszący 35 lat, z możliwością rozliczenia do 100% kredytu na samej podstawie opinii rzeczoznawcy, czyli bez faktur.
– kredyt na działkę – na zakup działki budowlanej, z możliwością dokończenia rozpoczętej budowy domu jednorodzinnego, lub też zakup działki siedliskowej bądź o przeznaczeniu rekreacyjnym. Maksymalny okres kredytowania wynosi 25 lat.
– kredyt na remont – udzielany najczęściej na remont, rozbudowę lub przebudowę domu jednorodzinnego bądź mieszkania. Bank może również uwzględnić inne wydatki związane z mieszkaniem. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat. Sfinansowane może być nawet 100% kosztów związanych z pracami wykonanymi a domu lub mieszkaniu.
– kredyt refinansowany – na spłatę zobowiązań na mieszkanie lub dom w innych bankach. Warunkiem jest między innymi regularnie spłacany wcześniejszy kredyt hipoteczny przez okres ostatnich 12 miesięcy. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat.
– „Rodzina na swoim” – Z tego kredytu hipotecznego mogą korzystać małżeństwa lub osoby wychowujące samotnie dziecko. Maksymalna kwota kredytu wynosi 250 tys. złotych. Dostępny jest wybór między ratami stałymi i malejącymi. W ciągu pierwszy 8 lat, można liczyć na dopłatę nawet do 50% odsetek. Najdłuższy okres kredytowania może trwać przez 35 lat.
Dla kogo?
W przypadku wszystkich kredytów mieszkaniowych oprócz programu „Rodzina na swoim”, potencjalny kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat i nie może przekroczyć 70 roku życia podczas spłaty zobowiązań. Ponadto obowiązkowo musi wykazać zaświadczenia o dochodzie, a także jest pełnoprawnym podatnikiem zamieszkałym na stałe w Polsce.
W przypadku kredytu „Rodzina na swoim” wytyczonych jest o wiele więcej warunków do spełnienia, ponieważ w grę wchodzą dopłaty do pożyczki. Osoby samotnie wychowujące dziecko oraz małżeństwa mogą starać się skredytowanie mieszkania o powierzchni ni przekraczającej 75 m kwadratowych lub domu o powierzchni wynoszącej maksymalnie 140 m kwadratowych. Natomiast osoby samotne (single) mogą ubiegać się o pomoc w dopłacie kredytu na mieszkanie o powierzchni nie większej niż 50 m kwadratowych.
Zalety:
– Możliwość otrzymania kredytu do 100% wartości danej nieruchomości (bez wkładu własnego)
– Długi okres kredytowania do 35 lat
– Program „Rodzina na swoim” z możliwością otrzymania dopłaty do spłacanych odsetek
– Możliwość negocjowania warunków umowy kredytowej
– Różnorodność celów kredytu mieszkaniowego (nie tylko na zakup mieszkania bądź budowę domu jednorodzinnego)
– Dość atrakcyjne oprocentowanie
– Możliwość skorzystania raz w roku z wakacji kredytowych
– Indywidualnie dobierana marża oraz prowizja
– Możliwość zwiększenia wartości kredytu w trakcie spłacania
– Możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia
– Bogata oferta ubezpieczeń
Wady:
– Dość wysokie koszty związane z kupnem kredytu
– W przypadku kredytu na mieszkanie – Bank oferuje tylko 90% wartości nieruchomości
– Kredyt tylko w polskiej walucie
3 – Kredyt Hipoteczny Bank Zachodni WBK
Oferta: Bank Zachodni WBK wyszedł do swoich klientów z ofertą kredytu mieszkaniowego z możliwością spłaty go w złotówkach lub w euro. Jego maksymalny okres spłaty wynosi 30 lat.
Jego przeznaczenie zaczyna się od standardowego zakupu mieszkania lub zakupu bądź budowy domu jednorodzinnego bądź ich remont albo rozbudowę/przebudowę. Ponadto o kredyt mieszkaniowy w BZ WBK można się ubiegać jeśli klient planuje zakup działki budowlanej lub chce spłacić wcześniej zaciągnięty kredyt mieszkaniowy.
Dla kogo?
O kredyt mieszkaniowy może ubiegać się każdy pełnoletni obywatel Polski, który jest w stanie wykazać zaświadczenie, że pozyskuje dochody z poszczególnych źródeł:
– umowa o pracę (ostatnie 3 miesiące)
– umowa o pracę na czas określony (minimum trwania umowy -12 miesięcy)
– umowa zlecenie, umowa o dzieło (ostatnie 6 miesięcy)
– prowadzenie własnej działalności gospodarczej (ostatnie 12-24 miesiące)
Zalety:
– Możliwość spłaty w złotówkach lub w euro
– Kredyt może być przeznaczony na wiele celów
– Decyzja o przyznaniu kredytu w ciągu 15 minut
– Brak obowiązkowych ubezpieczeń
– Możliwości przeznaczenia 30% kredytu mieszkaniowy na dowolny cel
– Pieniądze z kredytu mogą być również wykorzystane przy spłaceniu kosztów związanych z jego wzięciem
Wady:
– Czas kredytowania tylko do 30 lat
– Obowiązkowy wkład własny – w przypadku spłaty kredytu w złotówkach – 10% wartości kredytu, natomiast przy spłacaniu w euro – 20 % wkładu własnego
– Brak akceptacji dochodów uzyskiwanych poza granicami Polski
Opinie
Nowości
sprawdź jakie mamy dla Ciebie nowości!
Szybka pożyczka online na samochód
Pożyczka na 5% do 10 lat do 120 tyś zł z możliwością konsolidacji kredytów
Karta Kredytowa Raiffeisen Polbank
Zwrot do nawet 360 zł za zakupy, 56 dni bez odsetek i 12 rat w karcie bez odsetek.
Konto oszczędnościowe BGŻOptima
Atrakcyjne oprocentowanie nawet 3,6% , brak opłat i darmowe przelewy.
Konto osobiste ING BANK ŚLĄSKI
Nowoczesne konto bez opłat za prowadzenie, darmowe bankomaty i karta zbliżeniowa.